9 نکته برای ایمنی کودک

طراحی

شما حتما اخبار بی شماری در مورد کودکان آسیب دیده دریافت کرده اید. کودکانی که ربوده شده، کشته شده و یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته اندگاهی اوقات حتی شاید با خود فکر کنید واقعا افرادی وجود دارند که بتوانند کودکان را مورد آزار و اذیت قرار دهند؟باید بگویم بله هستند . بیشتر اوقات ، جنایتکاران اهداف خود را به طور تصادفی انتخاب می کنند. قربانیان آنها در مکانی مناسب و در زمان مناسب یا مکان اشتباه در زمان اشتباه بوده اند. مثلا ممکن است کودک در یک پارکینگ خالی و یا به تنهایی در حال قدم زدن باشد.

مهم نیست که چه فکر می کنید ، ایمنی کودک یک مسئله جدی است. چندین کار وجود دارد که می توانید برای اطمینان از امنیت فرزندتان در مدرسه و خارج از خانه ، انجام دهید. در اینجا 9 نکته وجود دارد که می توانید با استفاده از آن به کوکان خود کمک کنید.

1. به خاطر سپردن شماره و آدرس های مهم

برای کودکان پیش دبستانی این بسیار مهم است. شما باید از وی بخواهید که شماره تلفن خانه و در صورت امکان ، آدرس منزل را به خاطر بسپارد تا در صورت گم شدن در یک مرکز خرید یا پارک ، بتواند با کمک پلیس شما را پیدا کند.

2. به او بگویید با غریبه ها حرف نزند

باید به کودکان پیش دبستانی آموزش داده شود که "غریبه" به معنای کسانی است که با او ارتباط ندارد. به او بگویید که او فقط باید با مادر و پدر (یا اعضای خانواده و دوستان مورد تأیید) برود.
3. او را درک کنید که مدرسه می تواند پناهگاه او باشد
اگر کودک شما با سرویس مدرسه به خانه بر میگردد مشکلی نیست اما اگر شما به دنبال او می روید و دیر کردید، همواره به او بیاموزید که در مدرسه منتظر شما باشد.

4. به او بیاموزید که محیط اطراف خود را با دقت نگاه کند

اگر فرزند شما به تنهایی از مدرسه به خانه می رود ، به او یاد دهید که هنگام راه رفتن ، محیط اطراف خود را با دقت نگاه کند. او ممکن است هر از گاهی به بی توجهی کرده و به اتومبیل های پارک شده نگاه کند و د رنتجیه متوجه پیرامون خود نشود. 

5. سوت بزنید

سوتی برای او بخرید که مشابه مواردی است که توسط پلیس ها استفاده می شود. اگر فردی مشکوک در حال نزدیک شدن به آنها است ، به کودک خود بیاموزید که مکرراً سوت بزند. این به نوعی موجب جلب شدن توجه سایرین می شود و به بچه کمک خواهد کرد. برای بچه های بزرگتر ، خرید اسپری فلفل را نیز می توانید در نظر بگیرید.

6. های دفاع از خود را به او یاد دهید

شما ممکن است در نظر داشته باشید که کودک بهتر است در یک ورزش رزمی مثل کاراته مهارت کسب کند. لازم نیست کودکتان یک متخصص کاراته شود. تنها آنچه او باید بداند تکنیک هایی است که می تواند به او کمک کند تا از مجرمان دور شود. به او یاد دهید همیشه چشم کسی که او را می گیرد خراشیده کند.

7. بر استفاده از اینترنت نظارت کنید

جنایتکارانی مانند مجرمان جنسی به شکار قربانی از طریق اینترنت روی می آورند. بر نحوه استفاده فرزندانتان از اینترنت نظارت کنید.به او را تذکر دهید اطلاعات شخصی خود مانند آدرس منزل ، شماره تلفن همراه و مدرسه به افراد آنلاین ندهد. 

8. به او بگویید اگر متوجه چیزی عجیب در مدرسه شد به معلم بگویید

غم انگیز است که بگوییم ، حتی مدارس نیز از دسترس مجرمان خلاص نمی شوند. به فرزند خود یاد دهید اگر به چیزی یا کسی مشکوک شد فوراً به معلم خود مراجعه کند.

9.فرزند خود را تشویق کنید که در خانه خود با دوستان خود در امان بماند

دوستان فرزندتان را به خانه خود دعوت کنید تا بتوانید آنها را بهتر بشناسید. با تهیه میان وعده برای آنها می توانید آنها را دعوت کنید که به خانه شما بیایند. اگر بتوانید به والدین دوستان فرزندتان دسترسی پیدا کنید بهتر است تا بتوانید یک شبکه پشتیبانی ایجاد کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه