۱۱ فایده چای سبز برای سلامتی

طراحی

چای سبز یکی از نوشیدنی های سالم به حساب می آید و جزو یکی از نوشیدنی های ضد پیری محسوب می شود. احتمالاً در مورد فواید سلامتی چای سبز که پر از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذیی می باشد و برای بدن و ذهن شما عالی هستند، بسیار شنیده اید.

در این مقاله با مزایای چای سبز و چگونگی نوشیدن آن برای لذت بردن از آن (به دلیل طعم و خاصیت) می توانید آشنا شوید.

چرا چای سبز؟

چای سبز هزاران سال است که به عنوان دارو استفاده می شود، منشاء آن چین است اما در سراسر آسیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، این نوشیدنی دارای بسیاری از موارد مصرف است از کاهش فشار خون گرفته تا پیشگیری از سرطان.

دلیل اینکه چای سبز مزایای سلامتی بیشتری نسبت به چای سیاه دارد به دلیل فرآوری آن است. چای سیاه به شکلی فرآوری می شود که دچار فرایند تخمیر می شود، در حالیکه مرحله تخمیر در تهیه چای سبز از فرایند تهیه حذف می شود. در نتیجه، چای سبز حداکثر مقدار آنتی اکسیدان ها و پلی فنل ها را حفظ می کند و موادی که به چای سبز می دهد فواید بسیاری دارد.

۱۱ فایده چای سبز ( که شاید شما چیزی در مورد آن ندانید)

در اینجا لیستی از مزایای شگفت انگیز چای سبز وجود دارد مزایایی که شاید شما از آنها آگاه نباشد. برخی از این فواید هنوز مورد بحث است، بنابراین اگر می خواهید از چای سبز برای مقاصد دارویی استفاده کنید، تحقیقات لازم را انجام دهید.

۱- کاهش وزن:

 چای سبز سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. پلی فنول موجود در چای سبز باعث تشدید سطح اکسیداسیون چربی و افزایش سرعت تبدیل آن به کالری می شود. 

۲- دیابت:

ظاهراً چای سبز باعث تنظیم سطح گلوکز می شود که به کاهش قند خون بعد از غذا خوردن کمک می کند. این می تواند از انسداد زیاد انسولین و در نتیجه ذخیره سازی چربی جلوگیری کند.

۳- بیماری قلبی:

دانشمندان فکر می کنند، چای سبز روی رگ های خونی اثر می گذارند و به آنها در تحمل تغییرات فشار خون کمک می کند. همچنین ممکن است از تشکیل لخته ها که عامل اصلی حمله قلبی هستند، جلوگیری کند.

۴- سرطان مری:

می تواند خطر ابتلا به سرطان مری را کاهش دهد، اما همچنین تصور می شود سلولهای سرطانی به طور کلی بدون آسیب رساندن به بافت سالم اطراف آنها از بین می رود.

۵- کلسترول:

 چای سبز کلسترول بد خون را کاهش داده و نسبت کلسترول خوب به کلسترول بد را بهبود می بخشد.

۶- آلزایمر و پارکینسون:

گفته می شود که عوارض ناشی از آلزایمر و پارکینسون را به تأخیر می اندازد. مطالعات انجام شده بر روی موش ها نشان داده كه چای سبز سلولهای مغزی را از مرگ محافظت می كند و سلول های آسیب دیده مغزی را ترمیم می كند.

۷- پوسیدگی دندان:

مطالعات نشان می دهد که آنتی اکسیدان شیمیایی موجود در چای سبز بنام"کاتچین" می تواند باکتری ها و ویروس هایی را که باعث عفونت گلو، پوسیدگی دندان و سایر شرایط دندان شوند را از بین ببرد.

۸- فشار خون:

تصور می شود مصرف منظم چای سبز خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش دهد.

۹- افسردگی:

"تانین" یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در برگهای چای یافت می شود. این ماده ایست که تصور می شود اثری آرامش بخش دارد و نوشیدن آن فواید خوبی در پی دارد.

۱۰- ضد ویروسی و ضد باکتریایی:

کاتچین های چای از عوامل ضد باکتری و ضد ویروسی قوی هستند و آنها را برای درمان همه چیز از آنفلوانزا گرفته تا سرطان مؤثر می کنند. در برخی از مطالعات نشان داده شده است که چای سبز مانع شیوع بسیاری از بیماری ها می شود.

۱۱- مراقبت از پوست:

 ظاهراً چای سبز در کاهش ایجاد چین و چروک و علائم پیری نیز مؤثر باشد، این به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آنها است. مطالعات روی حیوانات و هم روی انسانها نشان داده اند كه چای سبزیی كه بصورت موضعی اعمال می شود می تواند آسیب آفتاب را كاهش دهد.

چه مقدار چای سبز باید نوشید؟

اینها برخی از فواید هستند اما واقعیت این است که یک فنجان چای در روز به شما تمام دستاوردهای لازم را نخواهد داد. هنوز در مورد نوشیدن چند فنجان در روز اختلاف نظرهایی وجود دارد؛ برخی می گویند به اندازه دو فنجان در روز و برخی دیگر پنج فنجان.

خطرات بالقوه نوشیدن چای سبز

در چای سبز کافئین وجود دارد. اگر به کافئین حساسیت دارید، بیشتر از یک فنجان در روز نباید استفاده کنید. چای سبز همچنین حاوی "تانن" است (که می تواند باعث کاهش جذب آهن و اسید فولیک شود). اگر باردار هستید یا در فکر بارداری هستید، ممکن است چای سبز برای شما مناسب نباشد.

نحوه نوشیدن چای سبز

می توانید چای سبز را با اضافه کردن سایر مواد سالم مانند زنجبیل، به یک نوشیدنی سالم و خوشمزه تبدیل کنید.همچنین می توانید نوع خاصی از چای سبز بنام matcha را که دارای بافت ضخیم تری است، را امتحان کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه