با این تکنیک ها ترس از سخنرانی در عموم را از بین ببرید

طراحی

من 11 ساله بودم که روی صحنه داستان جالبی را برای همه تعرف می کردم. داستان را با اعتماد به نفس و اطمینان کامل بیان می کردم و توجه همه به سمت من بود. تا اینکه ناگهان صدایی را از مقابل صحنه شنیدم که درباره بینی من نظر می داد. از آن لحظه فاجعه تمرکز خود را از دست دادم و کلا فیلمنامه را فراموش کردم.این اتفاق باعث شد تا از صحبت کردن در مکان عمومی بترسم.
با گذشت سال ها ، بالاخره ترس خود را از صحبت کردن در مکان عمومی برطرف کردم. اکنون اگر هر اتفاق غیر منتظره ای بیفتد، می توانم به صحبت خود ادامه دهم و با وجود اینکه عصبی هستم، قادر به کنترل آن خواهم بود. کار ساده ای نبود اما من با کمک کتاب ها و چند تکنیک توانستم موفق شوم.

ترفند های زیر به من کمک کرد تا بتوانم موفق شم امیدوار هستم به شما نیز کمک کند:

1.عصبی بودن را بپذیرید

تنها کاری که باید انجام دهید این است که اعتراف کنید که کمی عصبی هستید و با مخاطبان خود صحبت می کنید. وقتی این کار را انجام دهید ، اگر با مخاطب ارتباط برقرار کنید قطعا مخاطب شما را درک می کند. همیشه تصور کنید که قرار است بهترین اجرای خود را داشته باشید. بهترین راه برای انجام این کار شوخی کردن در مورد آن است. 

2.مخاطب خود را تعریف کنید

تعریف مخاطب خود به طور کلی به معنای تغییر در چگونگی مشاهده مخاطب خود است. به جای دیدن آنها به عنوان مدرسانی که شما را ارزیابی می کنند ، شاید بتوانید خودتان را متقاعد کنید که همه آنها همکارانی هستند که در صف هستند تا بعد از شما حضور یابند. همه آنها به همان اندازه عصبی هستند، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که شما هم بیش از حد باشید.
یا آنها را تا زمانی که دوستانی گمشده برای مدت 10 سال از دست داده اید درک کنید. با این روش می توانید تماس چشمی را حفظ کنید تا بفهمید قبلاً وی را دیده اید. برای مخاطبان ، نمایش بسیار دوستانه و شخصی خواهند دید.

3.از لوازم بصری استفاده کنید

تصویری از اسلایدهای زیبا، پاورپوینت و یادداشت های چشمگیر تهیه کنید.این باعث میشود مدام به شما زل نزنند و یادداشت ها و اسلایدهای جالب شما را خواهند خواند، این به شما کمک می کند تا این به شما کمک می کند تا تمرکز خود را به دست آورید چرا که صحبت کردن با افرادی که به شما چشم ندوخته اند راحت تر است.

4.اشتباه کنید

این ترفند دیگری است به شما توصیه می کنم امتحان کنید.گاهی به طور اتفاقی یادداشت هایم را روی زمین انداختم و در حال جمع آوری به شوخی هشدار دادم ارائه من بعد از این گیج کننده است! آنگاه بود که صدای خنده مخاطبان را شنیدم.
ایده این است که بتوانید مخاطبان خود را کنترل کنید. اگر بتوانید آنها را بخندانید، با شما تعامل بیشتری برقرار می کنند در نتیجه ارائه شما به یاد ماندنی تر از سایرین می شود. در نهایت انجام این کار را آسان تر خواهد شد.

5. با یک نفر صحبت کنید

یکی از وحشتناک ترین چیزها در مورد صحبت های عمومی ، جمعیت است. نگاه کردن به جمعیتی که در حال نگاه کردن به شما هستند موجب میشود لرزه بر ستون های فقرات شما بیفتد. برای غلبه بر این ، گاهی لازم است یک مخاطب از بین حضار انتخاب کنید.
یک عضو در بین مخاطبان خود انتخاب کرده و او را درگیر ارائه خود کنید. وقتی کسی سوالی از شما می پرسد حس کنید که فقط او در این جمع حضور دارد و گویی برای او توضیح می دهید.

6.نظر شخصی خود را داشته باشید

درست مانند وبلاگ نویسی ، همه می توانند مقاله ای را کپی کرده و آن را در وبلاگ خود جای دهند. با این حال ، مردم وبلاگ ها را می خوانند نه تنها برای دانستن از اتفاقاتی که می افتند بلکه می خواهند بدانند که نظر آن وبلاگ نویس خاص در مورد آن مطلب چیست.
وقتی صحبت می کنید و یا ارائه می دهید ، سعی کنید چند مورد از افکار شخصی خود را در مورد موضوع بیان کنید. دقت داشته باشید در مورد نظر شخصی خود به خوبی مطالعه کرده و استلال کافی داشته باشید تا اگر سوالی از شما پرسیده شد بتوانید از نظر خود دفاع کنید.

7.از تجربه خود لذت ببرید

این مهمترین نکته از سایر نکات است. با جمعیت سرگرم شوید. روش های جدیدی را برای ارائه امتحان کنید. شاید با یک رویکرد جدید به ایده بهتری دست پیدا کنید. آزمایش کردن روی رفتارهای انسان تاثیر گذار است و خواهید دید که صحبت کردن در عموم به هیچ وجه بد نیست!
به یاد داشته باشید که خراب کردن وجود ندارد بلکه نتایج متفاوت است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه