چگونه یک مکالمه را شروع کنیم؟

طراحی

سخت ترین قسمت معاشرت ، برای بسیاری از افراد ، نحوه شروع مکالمه است. با این حال ، این اشتباه بزرگی است که  به سمت چیزهایی که می خواستیم نرفتیم و در نتیجه اولین حرکت را انجام ندادیم و همیشه منتظر این هستیم که شخص دیگری این کار را انجام دهد(در مکالمه یا هر کاری).
این بدان معنا نیست که شما همیشه باید در همه چیز اولین باشید یا با همه معاشرت کنید. آنچه باید گفت ، این است که هنگامی که شما شروع گفتگوها خوب ظاهر شوید، بسیاری از موارد دیگر به روشی که می خواهید پیشرفت می کنند.

مزایای آغاز یک مکالمه

نکته اول این است که باید تعیین کنید چرا می خواهید مکالمه ای را با افراد غریبه یا افرادی که به خوبی آنها را نمی شناسید ، آغاز کنید:
شما به در جامعه بوده و به تنهایی نمی توانید کاری کنید.
اگر به راحتی بتوانید به افراد نزدیک شوید، به رویاهایتان نزدیک تر می شوید.
ملاقات با افراد جدید به معنای توسعه شبکه ای از دوستان یا همسالان است که منجر به دانش و تجربیات بیشتر می شود.
در تنهایی خیلی زیاد می توانید یاد بگیرید اما برای یادگیری خوب از بد نیاز دارید تا در جمع های گروهی باشید. 
همه مردم به روش خود خوب هستنداما  توانایی دسپری اشتن اوقات خوب با دیگران یک ویژگی ارزشمند می باشد. همچنین برای رسیدن به هدفی خاص باید با افرادی که اون راستا هستند در ارتباط باشید.
اگر واقعاً می خواهید شخصی را بشناسید ، به ایجاد انگیزه در مکالمه کمک کنید. همچنین ، از بودن در بین دوستان و همسالان خود لذت ببرید.
قوانین
من در این زندگی قوانین زیادی ندارم ، برای مکالمه یا هر چیز دیگری. اما وقتی نوبت به نزدیک شدن به غریبه ها می رسد ، چند مورد وجود دارد که دوست دارم از آنها استفاده کنم.
مودب بودن: در ابتدای یک گفتگو ، متکبر و ... نباش. شما در یک گروه غریبه هستید پس باید جوری رفتار کنید که کسی ناراحت نشود. برداشت اول در برخورد اول بسیار تاثیر گذار می باشد. 
راحت باشید: این فقط به معنای آرامش است . مکالمه یک علم و هنر است اما لازم نیست به خود سختی بدهید فقط لازم است راحت باشید.
صادق باشید : مردم همیشه فرد صادق را می شناسند.

با چه کسی صحبت کنیم؟

من از آن دسته افرادی  هستم که دوست دارد با همه و هر کس صحبت کنم چرا کههر کس یک داستان با شخصیت های خوب دارد. معشارت با بعضی از افراد دشوارتر از دیگران است ، اما می توانید سعی کنید با ملایمت با افراد ارتباط برقرار کنید.
اگر تمایل دارید با گروهی معاشرت کنید و نمی دانید باید چیکار کنید بهتر با رهبر آن گروه یا فردی که نفوذ بیشتری دارد صحبت کنید.
در یک محیط عمومی تر ، سعی کنید کارهایی که دوست دارید را تایید کنید تا به مرور زمان افرادی در همان راستا به شما نزدیک شوند. 

اعتماد به نفس

مهمترین بخش شروع گفتگو ، مطمئناً اعتماد به نفس است.  باید با عزت نفس جلو بروید. داشتن اعتماد به نفس به خود و افرادی که در این زمینه حضور دارند از الزامات می باشد. اگر شما خودتان را بی ارزش تلقی کنید قطعا دیگران نیز همین روش را با شما در پیش می گیرند.
نقاط قوت خود را شناسایی کنید. به خودتان ارزش بدهید.

رویکرد

وقتی صحبت از اجتماعی شدن است ، هرچه از تحلیل و فرمول کمتری استفاده کنید، بهتر هستید. سعی کنید از هر حرکتی نقشه نکشید و برنامه ریزی کنید. شما باید رویکرد را شناسایی کنید سپس شروع به گفتگو کنید.
موقعیتهای مختلف خواستار رویکردهای مختلف هستند. موقعیت های رسمی خواستار چیزی رسمی تر و آرام تر هستند.
مثلاً در کار ، کمی رسمی باشید و خود را معرفی کنید. مردم می خواهند بدانند که شما کی هستید و بلافاصله چه کاری دارید اما این بدان معنا نیست که شما فقط باید در مورد کار صحبت کنید ، بلکه مقدمه است.
وقتی شخصی تنها است و بی حوصله به نظر می رسد ، به او محبت کنید و به او نزدیک شوید. 
به طور خلاصه ، نزدیک شدن به گروه ها
هنگام نزدیک شدن به یک گفتگوی گروهی مستقر یک چیز است که باید بدانید. فرد با نفوذ یا رهبر را به خوبی بشناسید و خود را به همه معرفی کنید.چرا که او با آمادگی بیشتری شما را می پذیرد و سپس شما را با بقیه گروه معرفی می کنند. 
بیشتر مواقع این بدون قصد اتفاق می افتد. اما اگر واقعاً می خواهید به گروهی از دوستان وارد شوید ، بهترین راه نزدیک شدن به یکی از اعضای گروه در خلوت می باشد. 

مباحث مکالمه

مشکل همه افرادی که در شروع گفتگوها مشکل دارند ، اعتماد به نفس نیست بلکه پیدا کردن جمله مناسب است. بنابراین در اینجا چند نکته برای بدست آوردن گفتگو وجود دارد: 
بحث کوچک: گاهی خسته کننده است و بسیاری از مردم در حال حاضر شروع به کنار رفتن می کنند وقتی سوالاتی چون  "چه می کنید؟" یا "آب و هوا چطور است ؟"  می پرسید.
 اگر در شرکت کسی هستید واحساس خود را به اشتراک بگذارید. این نوشیدنی چیست؟ چیزی میخوری؟آن لباس را از کجا گرفتی؟
نظرات مهم است: وقتی شما در مورد چیزی نظر می دهید خط فکری خود را نشان می دهید. بنابراین با دقت اظهار نظر کنید.
محیط: مکانی که در آن قرار دارید پر از چیزهایی است که می توانید در مورد آن اظهار نظر کنید. 
رویدادهای جاری: اینکه چیزی در دسترس باشد یا کم نور باشد ، آن را فراموش کنید. نظر خود راجع به جنگ یا سیاست را مطرح نکنید. اگر اخیراً شهر شما یک جشنواره برگزار کرده است ، نظر آن ها را در مورد آن جویا شوید.

خروج از مکالمه

در مکالمه ای که به آن علاقه ای ندارید ، نمانید. تمام مکالمات برای همه سرگرم کننده نخواهد بود.
مودب باشید و بهانه بگیرید .مستقیم مکالمه را ترک نکنید. برای خرید یک نوشیدنی بروید یا تماس گرفتن با یک دوست بروید.
به همین ترتیب ، می توانید مکالمه دیگری را شروع کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه