مهارت هایی اساسی و مهم که هرگز در مدرسه به شما نیاموخته اند!

طراحی

اخیرا من موفقیت هایی با استفاده از مهارت هایم کسب کردم که به هیچ کدام آن ها حتی در مدرسه اشاره هم نشده بود. در واقع می توان گفت در دانشگاه تنها چیزی که آموختم صحبت کردن با جنس مخالف بود!
اکثر کلاس های دانشگاه جنبه آکادمی و تئوری دارد که کاملاً بی فایده است  و هیچ فرد مهمی در آن حضور ندارد. کلاس های تاریخ، فیزیک، علوم و ... همگی حالت آکادمیک داشته و در واقع هیچ کدام در زندگی روزمره به من کمک نکردند.
دانشگاه نیز به مانند مدرسه گذشت. در واقع برای دریافت مدرک مدام سعی کردیم از همه چیز عبور کنیم اما نباید بعد از دانشگاه یادگیری را متوقف کرد.
مهارت هایی هست که در مدرسه و دانشگاه آموزش داده نمی شوند اما هر مرد و زنی باید آن ها را یاد بگیرد.

اجتماعی بودن

مهارت هایی وجود دارد که در همه جنبه های زندگی از خانواده تا کار و حتی قرار ملاقات عاشقانه نیز کاربرد دارد. جالب این جاست که افراد بسیار کمی در مورد این مهارت می دانند و اکثرا فکر می کنند مهارت های ارتباطی یک مهارت ذاتی است که فقط برخی از افراد از آن برخودارند. توانایی ارتباطی موجب می شود تا با اطرافیان خود ارتباط برقرار کرده و شبکه ای دوستانه بسازید.افراد خجالتی که مدام در گوشه و کنار هستند، هرگز توانایی های خود را نشان نمی دهند و در نتیجه از رسیدن به اهداف خود باز می مانند. در مدرسه به ما نیاموختند که برای رسیدن به اهداف باید اجتماعی باشیم.

سرعت خواندن و کتاب های صوتی

بله ، سرعت خواندن و درک متن از دیگر مهارت ها می باشد. زمان بسیار اهمیت دارد بنابراین در کمترین زمان بیشترین درک را از متون کتاب کسب کنید می تواند بازدهی شما را بالا ببرد. فکر کنید بتوانید هفته ی یک کتاب بخوانید. چقدر دانش و اطلاعات شما در طول یک سال بالاتر می رود؟
در مورد کتاب های صوتی نیز همین اتفاق می افتد. اگر به جای فحش دادن در رانندگی دیگر یا گوش دادن به بریتنی اسپیرز ، یک ساعت در روز به یادگیری در اتومبیل بگذرانید، در طول زمان انگار یک ترم کامل مربوط به مهارت فوق را آموخته اید. شما زمان خواندن یک کتاب را ندارید پس از از وقت های مرده خود در اتومبیل استفاده کنید.

نحوه تعیین اهداف و مدیریت زمان

آیا می خواهید بدانید که چگونه می توان در زندگی کاری انجام داد؟ در سیستم مدرسه هرگز به شما نمی آموزند چگونه به اهداف خود برسید یا چگونه کاری را انجام دهید.
تحقیقاتی که به تازگی انجام شده است نشان می دهد به طور همزمان نمی توان چندین کار را باهم انجام داد بنابراین برای رسیدن به اهداف خود و انجام دادن یک کار صحیح چیزهایی که حواستان را پرت می کند از جمله گوشی موبایل، چک کردن ایمیلو ... را رها کنید. بهره وری شما در توانایی داشتن مدیریت استفاده از صحیح از لوازم مختلف است.

نحوه خواندن صورت های مالی

رابرت کیوساکی علاقه دارد که بگوید ثروتمندان به فرزندان خود می آموزند که چگونه صورت های مالی را بخوانند و فقرا این کار را نمی کنند.حق با اوست. مدارس هرگز در آموزش مهارت های ثروتمند بودن خوب نبوده شایدم به این دلیل است  اساتید خود نیز ثروتمند نیستند تا بتوانند آن را آموزش دهند.
با وجود این 95٪ از جمعیت ما در سطح فقر یا پایین تر از آن  بازنشسته می شوند و مالک چیزهای معمول زندگی هم نیستند. در واقع مدرسه هیچگاه به ما مهارت پولدارشدن و رسیدن به ثروت را نیاموخته است.
نحوه مذاکره ، استفاده از قراردادها ، و بهره گیری از آن نیست
اگر می خواهید به هر چیزی با اهمیتی دست پیدا کنید ، باید با افراد دیگر همکاری کنید. این افراد می توانند شامل پیمانکاران ، بازاریابان، کارمندان و...  باشد که شما سعی می کنید یک همکاری خوب با آن ها داشته باشید. مدرسه هیچگاه به شما نمی آموزد چگونه مذاکره کنید، چگونه قرارداد ببندید و یا چگونه با افراد مختلف همکاری کنید.

چگونه پس انداز و سرمایه گذاری کنیم

این مهارت نیز به مانند سایر مهارت ها هرگز به مردم آموخته نمی شود . پس انداز کردن مهارتی است که هرکسی باید آن را بلد باشد و شاید به همین دلیل است که ما همیشه بدهکاریم. جریان های درآمدی، نحوه ذخیره سازی پول و ... همگی چیزهایی هستند که هرگز به ما آموخته نمی شوند.

چگونه در زندگی موفق باشیم

شاید گسترده به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ با این حال برخی از مردم عمر خود را صرف درک این مسئله کرده اند تا چگونه شاد و خوشحال باشند.سه چیز با اهمیت برای موفقیت وجود دارد: سلامتی ، ثروت و روابط.  مردم باید آنچه را که واقعاً می خواهند در زندگی داشته باشند پیدا کنند. ما باید بفهمیم چگونه می توان کارهای ترسناکی را انجام داد که برای ما مفید باشد ، چگونه عادت های بد را بشکنیم ، چگونه از گذشته رها شویم و... . 

نحوه گسترش ایده و بازاریابی 

سرانجام ، من فقط می گویم مبانی بازاریابی چیزی است که همه باید درک کنند. حتی اگر فکر نمی کنید در حال بازاریابی هستید ، بازاریابی می کنید. اگر ایده ای در محل کار دارید ، یا می خواهید یک درامد را افزایش دهید، یا می خواهید بچه های خود را متقاعد کنید که بروند فیلم ببینند ، در واقع در دنیای بازاریابی هستید. حتی انتخاب یک عنوان خوب برای مطلبی که می نویسید ، نیاز به مهارت بازاریابی داد. 

نتیجه

تا زمانی که این مهارت ها در سیستم مدرسه به وجود نیاید ، تک تک ما باید از آموزش خودمان مراقبت کنیم. این بدان معناست که خواندن ، یافتن مربیان ، کتابهای صوتی ، رفتن به کنفرانس ها و البته وبلاگ ها می توانند منابع خوبی باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه