۱۰ مرحله ضروری برای رسیدن به موفقیت

طراحی
مراحل موفقیت چیست؟ شاید بگویی بستگی به فرد دارد. اما در‌واقع موفقیت مراحل خاص خود را دارد. شاید مراحل در افراد مختلف اندکی متفاوت باشد اما به طور کلی از مراحل زیر تشکیل می شود.

۱ـ انگیزه

اگر شما انگیزه نداشته باشید چگونه می‌توانید موفق شوید؟ در‌واقع این انگیزه است که اهداف و نتایج را می سازد. شما باید انگیزه خود را شناسایی کنید. به چه دلیل می‌خواهید این کار را انجام دهید.شما باید بدانید کاری که انجام می‌دهید به دلیل انگیزه درونی است یا بیرونی؟ یادتان باشد که انگیزه‌های درونی همواره قوی‌تر هستند.سعی کنید با توجه به انگیزه‌ای که دارید یک سیستم ایجاد کنید و از آن پیروی کنید.
هر روز مقداری وقت برای فکر کردن به انگیزه خود بگذارید. 
از انجام فعالیت‌های غیر مرتبط پرهیز کنید.
انعطاف پذیر باشید. برای مطالعه و انجام کارهایی که شاید انگیزه‌ای برای انجام آن‌ها ندارید نیز وقت بگذارید.
سعی کنید تمام هواستان را به کاری که انجام می‌دهید معطوف کنید.

۲ـ تقلید از دیگران

از افرادی که خود موفق به یادگیری نمی شوند، پیروی نکنید. شما باید شروع کنید و به مرور تکنیک های لازم را پیدا کنید.
بر طبق گفته استادان دانشگاه اوهایو، موفق ترین افراد دارای ویژگی‌هایی چون هدف و برنامه ریزی، معاشرت با افرادی که راستای اهدافشان هستند، انسجام، اولویت بندی در ارتباطات، توانایی تصمیم گیری بر طبق عقل و منطق هستند.
در نهایت می‌توان گفت سعی کنید با افراد موفق بیشتر معاشرت کنید و به دنبال ویژگی‌هایی که سبب موفقیت انان شد، باشید.

۳ـ شبکه ای از راه‌های درست

شما برای آنکه بتوانید موفق شوید نیازمند راه‌های درست می‌باشد اما پیدا کردن این راه‌های درست به تنهایی بسیار سخت می باشد. حتی ممکن است راه اشتباهی را برگزینید و وقت، انرژی خود را هدر بدهید. دانشگاه Rutgers تعدادی از نکاتی که می‌تواند به شما کمک کند را به صورت زیر عنوان کرده است.
مفید باشید: به دیگران کمک کنید. مهربان باشید و با کسانی که به شما کمک می‌کنند در ارتباط باشید.
پایدار باشید: قابلیت اطمینان، سازگاری،بیانگر پایداری و اطمینان در شما می باشد. 
معتبر بودن:روابط خود را قطع نکنید. سعی کنید بر اساس علاقه صادقانه با اطرافیان در ارتباط باشید.
توجه: به افراد توجه کنید. به گفته‌های آنان دقت کنید. به خواسته‌ها و احساسات دیگران توجه کنید  در مورد افراد اطلاعات کسب کنید.

۴ـ تمرین

شما باید پشتکار داشته باشید و مدام تمرین کنید. نباید دست از خواسته خود بکشید. باید بدانید رویایتان چیست و برای رسیدن به آن تلاش کنید. همچنین نحوه تلاش و تمرینی نیز بر موفقیت شما مؤثر است و تنها تمرین کافی نیست.
از قوانین موفقیت چون ۲۰/۸۰ استفاده کنید.

۵ـ از شکست برای موفقیت استفاده کنید.

اگر انتظار دارید هیچ کاری انجام ندهید اما موفق باشید باید بگویم سخت در اشتباه هستید. شکست بخشی از روند موفقیت است. در‌واقع راه رسیدن به موفقیت آسان نیست و شما باید به میزان علاقه‌ای که به هدفتان دارید تلاش کنید.
شکست خود را تجزیه و تحلیل کنید. علل شکست را پیدا کنید. سپس از خود بپرسید چگونه می‌توانید این عوامل را از بین ببرید.

۶_ هدف‌های واقع‌بینانه

دقت داشته باشید که باید اهداف واقع‌بینانه ای برای خود در نظر بگیرید. برخی از اهداف شما با هدف‌های دیگر ممکن است در تداخل باشد یا برخی از هدف‌ها ممکن است زمان زیادی ببرد مانند ستاره شدن هنر. بنابراین اهدافی انتخاب کنید که بتوانید در زمانی که تعیین کرده‌اید به آن برسید. همچنین اهداف خود را ارزیابی کنید و از خودتان بپرسید که واقعا چه چیزی را از زندگی می خواهی.

۷ـ حواس پرتی

حواس پرتی بخش بزرگی از تمرکز و توجه شما را در بر می گیرد. متأسفانه حواس پرتی هایی چون چک کردن گوشی و … هیچ تأثیری در رسیدن به موفقیت شما ندارد. راه‌های زیادی برای از بین بردن حواس پرتی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

۸ـ خودتان را فراموش نکنید

همانطور که برای رسیدن به هدفتان تلاش می کنید، برای خودتان نیز وقت بگذارید. پیاده روی کنید، به طبیعت بروید، کتاب بخوانید  و برای تازگی روح خود تلاش کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه