10 نکته طلایی برای افزایش عشق و علاقه در رابطه

طراحی

در روابط عاشقانه ، مانند بسیاری موارد دیگر ، چیزهای اندکی وجود دارند که بسیار مهم هستند. گاهی بیان یک کلمه نادرست یا یک حرکت بسیارکوچک می تواند موجب سردی و دلخوری زن و شوهر شود و برعکس گاهی نیز یک لمس کوچک یا یک کلمه محبت آمیز می تواند عشق بین زن و شوهر را افزایش دهد.
به گفته روانشناسانی چون ناتانیل براندن و روبرت استرنبرگ ، که در مورد چالش های موجود در روابط عاشقانه تحقیق کرده اند، گوش دادن از جمله عوامل بسیار موثر در روابط عاشقانه می باشد. 

در ادامه به برخی از عواملی که موجب افزایش عشق بین زن شوهر می شود خواهیم پرداخت:.

1.به شریک زندگی خود بگویید که او را دوست دارید

اگرچه رفتار و اعمال ادمی بیشتر بیانگر عشق و دوست داشتن است اما گاهی لازم است به صورت مستقیم این جمله را به شریک زندگی خود بگویید.در لحظات مختلف احساسات خود را به راحتی به شریک زندگی خود بگویید. یک  جمله ساده «من تو را دوست دارم»  می تواند به مدت طولانی احساس خوبی را در روابط شما تزریق کند. 

2.محبت خود را نشان دهید

انجام صمیمیت های کوچک مثل گذاشتن دست روی کمر وقتی در راهرو قدم می زنید، گذاشتن بازوی خود روی شانه همسرتان وقتی روی مبل کنار هم نشسته اید، گذاشتن دست خود روی پا وقتی در کنار هم نشسته اید، نگه داشتن دست در هنگام راه رفتن در خیابان، این موارد موجب می شود تا احساس صمیمیت و گرمی در شریک شما پدید آید. لمس های کوتاه این چنینی از روابط جنسی طولانی مدت نیز موثر تر هستند. 
3.از شریک زندگی خود قدردانی کنید
بگذارید شریک زندگیتان بداند که شما خوبی ها و نکات مثبت او را میبینید و قدر دان آن ها هستید. این موجب می شود طرف شما به طور مرتب بداند که چه چیزی از او را بیشتر دوست دارید و چه چیزی را تحسین می کنید یا چه چیزی باعث افتخار شما می شود. شروع یک رابطه عاشقانه کار سختی نیست رشد و تشویق یکدیگر در طول زندگی است که حائز اهمیت می باشد. 

4.تفکر خود را به اشتراک بگذارید

دوست داشتن و دوست نداشتن ، رویاها و ترس ها ، دستاوردها و اشتباهات یا هر چیز دیگری را تنها در ذهن خود مرور نکنید . آن را با همسر خود به اشتراک بگذارید، قبل از اینکه تصمیمی بگیرید حتما با شریک زندگی خود مشورت کنید و نظر او را بپرسیدداشتن حریم شخصی در هر رابطه ای از واجبات است اما شما باید برای نظرات و عقاید شریک زندگی خود احترام قائل بوده و ان ها بشوید.

5.در کنار شریک زندگی خود باشید

واضح است که وقتی شریک زندگی تان با یک چالش مهم زندگی مانند از دست دادن شغل یا فوت یک دوست عزیز مواجه است ، چه کاری باید انجام دهید اما وقتی شریک زندگی تان با چالش های کمی در زندگی روبرو است به حمایت و پشتیبانی شما نیاز دارد. یک بحث در محل کار ، مشکلی در رفت و آمد، یک اتفاق ناراحت کننده، ترافیک سنگین، یک جمله آزار دهنده، همگی می تواند چالش های کوچکی باشد که در طول روز شریکتان با آن ها مواجه شود.

6.هدیه دهید

از فرصت ها برای نشان دادن عشق خود استفاده کنید یک کتاب خوب به همسر خود هدیه دهید.  یک تکه جواهر یا لباس هایی که در فروشگاه مشاهده کرده اید، هر چیز کوچک یا بزرگی که فکر می کنید همسرتان را خوشحال می کند. یک یادداشت عاشقانه برای همسرتان بگذارید یا یک پیامک وقتی سر کار است ارسال کنید. این نکات موجب می شود تا شریک زندگیتان حس دلگرمی بیشتری تجربه کند.

7.انتقاد پذیر باشد و با روی خوش برخورد کنید

هیچکسی کامل نیست و همه با نقص هایی متولد شده و در محیطی متفاوت بزرگ شده و تربیت می شود. پس طبیعی است اگر گاهی یک دیگر را درک نکنید و با برخی از خصوصیات یک دیگر مشکل داشته باشید . داشتن انتظارات بیش از حد قاتل رابط عاشقانه شما می باشد. بنابراین از انتظارات غیر معقول دوری کرده و پذیرای انتقادات همسرتان باشید.از طرفی نقاط ضعف همسرتان را پر رنگ جلوه ندهید و فراموش نکنید او یک فرد دیگر است.

8.وقت بگذارید

مهم نیست که هر دو چقدر مشغول باشید ، حتماً حداقل یک شب یا دو هفته یک بار ساعاتی را تنها فقط کنار هم باشید و به هیچ چیزی به جز روابطتان نپردازید . با یکدیگر صحبت کنید و به موضوعات مختلف بپردازید.

9.نکات مثبت شریک زندگیتان را فراموش نکنید

برای شریک زندگی خود و هزاران نعمت کمی که او در زندگی شما به ارمغان آورده است ،احساس قدردانی داشته باشید. به یاد داشته باشید که اگر در روابط خود خوشحال هستید ، شریک زندگی تان روزانه هزاران کار کوچک برای شما انجام داده است.

10. برای برابری تلاش کنید

حتماً در رابطه خود از قانون طلایی پیروی کنید: با شریک زندگی خود جوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. 
وظایف خانگی و سایر وظایف را به صورت عادلانه تقسیم کنید و انتظارات بیش از حد نداشته و از طرف خود نخواهید کاری را که مطابق میل او نیست انجام دهد.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه