یک تمرین یوگا برای آرام کردن ذهن

طراحی

وقتی بیدار هستید ذهن شما همیشه در حالت هوشیار قرار دارد. انسان ها به طور متوسط ​​در طی بیست و چهار ساعت حدود ۲۱۶۰۰ بار نفس می کشند و در آن بیست و چهار ساعت، یک فرد به طور متوسط ​​شصت هزار فکر را پشت سر می گذارد. اندیشه ها ماهیت ذهن انسان را نشان می دهند، که طی میلیون ها سال تکامل ایجاد شده است.

مراقبه، هنر و یا علم آرام کردن ذهن شما است. با این حال، تعداد زیادی از افراد در مراحل اولیه مراقبه آنرا کنار می گذارند  قبل از آنکه حتی از مزایای محسوس مدیتیشن بهره مند شوند. روش های خاصی وجود دارد که می تواند به افراد کمک کند تا مهارت های مراقبه خود را توسعه دهند. چنین کارهایی به آنها کمک می کند نه تنها مراقبه بی عیب و نقص داشته باشند، بلکه آرامش و شادی بیشتری را نیز در زندگی تجربه کنند.

یکی از این اقدامات، "تماشای سکوت" است. تنها در سکوت است که فرد قادر به بررسی شکاف بین افکار خودش می شود. تحقق ماهیت آرامش ذهن هنگام سکوت آسانتر می شود. هدف نهایی آرام کردن ذهن است. سعادت غیر قابل وصفی که تجربه خواهید کرد فراتر از هر کلامی است. در مراحل آغازین، می توانید سکوت را با روزه شروع کنید، روزه ای برای تماشای سکوت.

بنابراین، بگذارید عمل تماشای سکوت را با شما در میان بگذارم. ابتدا با دوره های کوچک شروع کنید. کوتاهترین زمان حداقل یک دوره ی بیست و چهار ساعت است. من با توجه به شرایط شما می دانم که ممکن است سکوت کردن بیست و چهار ساعته سخت باشد اما به من اعتماد کنید نتایج باعث می شود که شما زمان بیشتریی بخواهید این کار را انجام دهید. 

برای مثال، بیایید بگوییم که یک شنبه شب تصمیم دارید بیست و چهار ساعت سکوت را رعایت کنید. شما عهد می کنید که تمرین خود را از یکشنبه صبح شروع کنید و دوشنبه صبح آن را به پایان برسانید. در این مدت، اگر کلامی صحبت کنید، در واقع یک شکست است. شما باید تمرین را مجدداً شروع کنید. از انواع تعامل، خودداری کنید و از تماشای تلویزیون نیز خودداری کنید. در مراحل اولیه، می توانید یک روزنامه یا کتاب بخوانید. با این حال، هنگامی که پیشرفت کردید، باید در دوره های سکوت نیز از خواندن خودداری کنید.

در حالت ایده آل، شما باید هشیار باشید. رعایت سکوت به معنای این نیست که شانزده ساعت از بیست و چهار ساعت را بخوابید. شما در این حالت وقت خود را تلف خواهید کرد. به یاد داشته باشید، ما قرار نیست در خواب باشیم بلکه سکوت می کنیم. هرچه هوشیارتر باشید، تمرین شما بهتر خواهد بود. هنگامی که در سکوت کامل هستید، شروع به آگاهی از ماهیت ذهن خود می کنید. ماهیت ذهن بی قرار در حالت سکون به بهترین وجه آشکار و پخته می شود.

 سکوت بر توانایی شما در مدیتیشن تأثیر منفی دارد. اما این فقط در مرحله اولیه است. دلیلش این است که ذهن شما با آرام بودن آموزش نمی یابد. به احتمال زیاد شما نیز بی قراری خاصی را تجربه خواهید کرد. نیازی به نگرانی نیستید. طبیعی است که فقط با پشتکار و صبر، به نتیجه مناسب می رسید و این شما را برای مدیتیشن خوب آماده می کند. 

عمل تماشای سکوت برای ما کاملاً مهم است برای اینکه می خواهد حالت "هوشیاری" را کاملا تجربه کند. درست مثل وقتی که از گوش دادن به iPod خود لذت می برید، به نظر می رسد صدای خارجی به طور خودکار فرو می رود. شما دیگر احساس ناراحتی نمی کنید که چه کسی درباره شما چیزی می گوید. درعوض، شما زمان برای متوقف کردن، مکث کردن، فکر کردن، تأمل کردن ... و بهتر رهبری کردن زندگی خود دارید.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه