معرفی رشته هتلداری

طراحی
هتلداری یکی رشته‌های گروه علوم انسانی می باشد. رشته هتلداری به بررسی جوامع مختلف، آداب و رسوم ملل مختلف، غذاهای کشورهای مختلف، صنایع دستی و  هرچیزی که به توسعه و ارتقا هتل کمک کند می پردازد.

مهارت های رشته هتلداری:

دانش زبان انگلیسی و زبان دوم دیگر، روابط عمومی از ارکان اصلی این رشته می باشد. از طرفی شما با مردم و گردشگران بسیاری در ارتباط خواهید بود، بنابراین باید احساس مسئولیت پذیری بالایی داشته باشید. خلاقیت، توانایی مدیریت و کنترل شرایط از دیگر ملزومات این رشته می باشد.

دروس رشته هتلداری:

اصول سازمان و مديريت، كليات اقتصاد، اصول حسابداری، شناخت و كاربرد مديريت، تاريخ ايران، مباني كشور شناسی، عوارض و نتايج توريسم، مبانی جامعه شناسی و روانشناسی اجتماعی،شناخت فرهنگ اقليت های ايران، عوارض و نتايج توريسم، مطالب شرح حال بزرگان از جمله دروس پایه وحقوق كار و تأمين اجتماعی، مديريت بازاريابی و تبليغات، اقتصاد جهانگردی،كاربرد كامپيوتر در صنعت جهانگردی و هتلداری،شاخت صنايع دستی ايران، شناخت روحيات ملل، تجزيه و تحليل مسائل اجتماعی ايران، بهداشت و كمك های اوليه، جغرافيای جهانگردی عمومی، شناخت صنعت گردشگری، گذراندن اوقات فراغت، آداب سفر در اسلام، زبان انگليسی، زبان دوم، شناخت تأسيسات اقامتی و پذيرايی و تشكيلات آن، حسابداری هتلداری، پذيره،خدمات رستوران، بهداشت مواد غذايی، اصول تغذيه و رژيم هاي غذايی، بهداشت كار و ايمنی، محاسبه قيمت تمام شده، زبان انگليسی تخصصی، شناخت و نگهداری تأسيسات هتل از جمله دروس اصلی و تخصصی این رشته می باشد.

بازارکار رشته هتلداری:

این رشته در صورتی که شناخته شود می‌تواند بازارکار خوبی هم داشته باشد اما متأسفانه در کشور اما اغلب سرمایه گذاران هتل ها، مدیریت هتل را نیز بر عهده می گیرند. به طور کلی رشته هتلداری رابطه مستقیم با گردشگر داشته و هرچه صنعت گردشگر رو به پیشرفت باشد، این شغل نیز از بازارکار بهتری برخوردار خواهد بود.

گرایش کارشناسی ارشد:

شما می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد سایر رشته‌ها به ادامه تحصیل بپردازید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه