10 نکته رژیم غذایی غیر متعارف: چگونه 50 پوند را در مدت سه ماه از دست بدهیم.

طراحی
در زیر ۱۰ نکته غیر متعارف کاهش وزن  وجود دارد. من در ۱۰ ماه پنجاه پوند از دست دادم. این نکات به خوبی کار می کنند زیرا تقریباً همه نکته ها در جهت تکمیل یک هدف کوچک هستند. به نظر من، برای اینکه با انگیزه بمانید و وزن قابل توجهی از دست بدهید، باید در یک دوره زمانی کوتاه اهداف زیادی را انجام دهید. دلیل اینکه این نکات را غیر متعارف می نامم این است که من قبل از شروع رژیم غذایی اکثر آنها را ندیده بودم.
من با شناختن کالری های معمولی شروع می کنم. بله، برای کاهش وزن باید خوب غذا بخورید و ورزش کنید. اما خیلی بیشتر از اینهاست و نمی خواهم وقت خود را صرف نوشتن ایده هایی کنم که قبلاً شنیده اید. این مرا به اولین نکته می رساند:

یک ترازوی دیجیتال بخرید

این به نظر ساده به نظر می رسد. توصیه می کنم قبل از شروع رژیم غذایی، ترازویی بخرید که مقیاس آن دقیقاً برابر با ۰.۲ باشد (دو دهم پوند). من علت آنرا در زیر توضیح خواهم داد. من همچنین توصیه می کنم ترازویی بخرید که بتواند وزن  شما را روزانه ثبت کند، یا به صورت دستی هر روز وزن خود را ثبت کنید.

وزن خود را هر روز بدانید

 تقریباً هر رژیم غذایی دیگری به شما می گوید وزن خود را فقط یک بار در هفته بگیرید. من برعکس آن را توصیه می کنم. من بسیار ایده آل گرا هستم و دوست دارم هر روز نتایج را ببینم. دلیلی که من توصیه می کنم ترازوی دقیقی را با مقیاس ۰.۲ خریداری کنید این است که تفاوت بسیار زیادی بین وزن یک روزه ۱۷۰.۸  و ۱۷۰.۰ روز بعد وجود دارد. از دست دادن ۸ پوند در یک روز بسیار عالی است. اما اگر ترازوی شما به اندازه کافی دقیق گزارش نشده باشد و هنوز ۱۷۰ را نشان می دهد بعد از یک روز تغذیه سالم و کار کردن، احساس ناامیدی خواهید کرد. ترازوی دقیق تر باعث می شود چشم انداز مثبت حفظ شود. هرچه موفقیت های بیشتر (روزهایی با کاهش وزن مثبت) رژیم آسان تر می شود.

هر روز ۸ لیوان آب بنوشید

این یکی واضح است و همیشه توصیه می شود، با این وجود دلیل توصیه شده آن کمی متفاوت است. نوشیدن هشت لیوان آب در روز به شما کمک می کند تا احساس گرسنگی کمتری کنید. در روزهایی که من آب نمی نوشم، زودتر احساس گرسنگی می کنم. همچنین، در روزهایی که آب نمی نوشم زودتر خوابم می گیرد. از نوشیدن ۸ لیوان آب نترسید. آنچه را که من انجام می دهم را امتحان کنید: من یک لیوان مشخص دارم که در محل کار خودم نگه می دارم، شانزده اونس را نگه می دارد. تمام کاری که من انجام می دهم نوشیدن دو لیوان آب در صبح و دو لیوان در بعد از ظهر است.

رژیم خود را عمومی کنید 

به افراد بگویید که رژیم دارید. هیچ دلیلی برای شرمنده بودن از رژیم داشتن وجود ندارد. فهمیدم که تلاش برای حفظ راز خود سخت تر از مخفی کردن از مردم است. در حقیقت، گفتن به همکاران، خانواده و غیره باعث افزایش مسئولیت پذیری شما خواهد شد. این امر باعث شد که بدانم همکاران و خانواده ام می دانند که رژیم میگیرم زیرا نمی خواهم شکست بخورم. من همچنین یک "تصویر فردی چاق" را انتخاب کردم و آنرا روی یخچال قرار دادم. دلم می خواست یک یادآوری مداوم برای از دست دادن وزن داشته باشم. می دانم که کلیشه ایست، اما برای من مهم بود که هدف نهاییم را به خودم  یادآوری کنم.
احساس می کنم باید توجه داشته باشم که اگر چه اضافه وزنم ۵۰ پوند بود، وقتی به مردم می گفتم رژیم دارم اغلب می گویند "شما نیازی به رژیم ندارید." مراقب باشید که احتمالاً نظرات مشابهی را خواهید شنید. به نظرم  پذیرش "تعریف" راحت تر و آسانتر از تلاش برای توجیه رژیم غذایی من برای آنها بود. به یاد داشته باشید که برای شما رژیم غذایی است و نیازی به توجیه نیست.

در آخر هفته رژیم نگیرید

این یک توصیه غیر متعارف است. من در هفته های آخر هفته توانستم ۵۰ پوند را بدون رژیم گرفتن از دست بدهم. اگر سعی می کردم رژیم خود را تا آخر هفته ها هم ادامه دهم، احساس خستگی، افسردگی و بی تحرک می کردم. احساس می کردم جمعه و شنبه (آخر هفته من) زمان برای جشن گرفتن ۵ روز رژیم غذایی است. ممکن است این مورد را به ویژه در چند هفته اول رژیم غذایی ضروری نبینید. با این حال، با گذشت چند هفته، تعطیلات آخر هفته زمانی شد که من بتوانم موفقیتهای هفتگی خود را جشن بگیرم و خودم را از نظر ذهنی برای ۵ روز دیگر از رژیم های غذایی آماده کنم. من آن را بعنوان یک شارژ ذهنی در نظر گرفتم.

زندگی خود را فدای رژیم  نکنید

در بعضی مواقع ، قادر به تغذیه سالم نخواهید بود. این ممکن است به دلیل ناهار با همکاران در محل کار، تولد یا مناسبت های خاص، رخ بدهد که شما نمی توانید (یا نمی خواهید) سالم بخورید. اگر مجبور شوید وقایع خاصی را در زندگی خود قربانی کنید، یک رژیم غذایی بیش از اندازه احساس خواهد شد. راهی که من برای این کار پیدا کردم این بود که روزی را برای مبادله با آخر هفته ای که قصد نداشتم رژیم بگیرم انتخاب کنم. به عبارت دیگر، اگر مثلاً در روز سه شنبه رژیم نمی گرفتم، به جای آن، روز شنبه رژیم می گرفتم.

تغییرات کوچک انجام دهید

این یک نکته بسیار متداول است، با این حال پیچیدگی هایی دارد. به جای حذف چیزیهایی  که بیشتر رژیم ها می گویند مانند حذف (سودا، قهوه، نوشابه، کافئین و غیره)، تصمیمات سالم تری بگیرید. من نمی خواستم چیزی را از دست بدهم، بنابراین تصمیم گرفتم به جای آن تغییراتی ایجاد کنم. اولین سوئیسی که من ساخته بودم بدون جوش شیرین بود. نگران نباشید، به سرعت به طعم جدید عادت می کنید. قبل از شروع رژیم غذایی، سوگند خوردم که هرگز جوش شیرین نخورم. حالا به لطف نامزدم، رژیمم تنها نوشابه ای است که می نوشم. قدم دوم نوشیدن قهوه سیاه بود. شکر و کرم را حذف کنید و فواید قهوه (کافئین) را بدون کالری را احساس کنید. با این حال، علاوه بر ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی خود، تغییرات کوچکی در زندگی خود ایجاد کنید: دورتر پارک کنید، تا انتهای سکوی قطار بروید و نیت کنید که برای یک هفته با آسانسور نروید. سعی کردم در پیاده روی با خودم رقابت کنم تا  ببینم چه اندازه ای  در یک روز می توانم قدم بزنم. دورترین رکورد من در یک روز ۶.۵ مایل بود. 

 درکی از چشم انداز آینده بدست آورید

رژیم غذایی شما بخش کوچکی از زندگی شما است. اگر به مدت ۸۰ سال زندگی می کنید و چهار ماه رژیم غذایی می گیرید ، این تنها ۴۲/۴ درصد از زندگی شما خواهد بود. درست است، اگر چهار ماه رژیم بگیرید، کمتر از نیمی از یک درصد از زندگی شما خواهد بود. از طرف دیگر به مزایای عمده ای که می توانید از ۴۲/۴ درصد از زندگی خود داشته باشید، فکر کنید. اگر به شما کمک می کند تا انگیزه داشته باشید.

تمرینات خود را منطقی کنید

یافتن زمانی مناسب برای رفتن به باشگاه می تواند بسیار دشوار باشد. اما یک ساعت تمرین ۱.۵ ساعته فقط ۲٪ از روز شماست (با فرض ۲۴ ساعت از روز). برای من، فکر مقایسه تمرینات من با sitcoms باعث انگیزه بود. من به عنوان یک طرفدار عظیم ریموند، هر بار که می نشستم برای تماشای یک قسمت، به خودم یادآوری می کنم که در ساعت ۱.۵ که من نشسته بودم و هیچ کاری نمی کردم، می توانم تمرین روزانه خود را انجام دهم.
شما وزن خود را از دست داده اید ، حالا چه؟

یک پرچم قرمز برای کاهش وزن داشته باشید

پس از اینکه اضافه وزن مورد نظر خود را از دست دادید، باید اضافه وزن را دور نگه دارید. اینجا جایی است که پرچم قرمز وارد می شود. شما باید وزن هدف خود را انتخاب کنید تا دوباره سنگین تر از آن نشوید. طبیعی است که کاهش وزن  شما  بین پنج تا ده پوند در نوسان باشد. توصیه می کنم وزنی را انتخاب کنید که ده پوند سنگین تر از آن چیزی باشد که شما به طور معمول وزن کم می کنید. تعیین پرچم قرمز برای هر وزن به من این امکان را می داد که بیش از ۱ سال از هر پوند اضافی خودداری کنم.

همه رژیمهای غذایی مشهور از طریق جستجوی در گوگل در دسترس هستند. برای چند ماه که مشغول رژیم گرفتن بودم، از مصرف گوشت قرمز هم دست کشیدم و مطمئن شدم که شیر زیادی می نوشم. نکات قبلی کاملاً برای من کار  کرد و به احتمال زیاد  برای شما هم کار می کند. قبل از ایجاد برنامه رژیم غذایی خودم، سعی کردم چندین بار رژیم بگیرم و هر بار شکست خوردم. به این نکات کاهش وزن ایمان دارم. راجع به آنها چه فکری میکنید؟ آیا نکته ای دارید که  در لیست من نیست؟

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه