در روز کنکور چه بپوشیم؟

طراحی
کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون ها در کشور ما محسوب می شود. برای موفقیت در کنکور همه چیز حائز اهمیت است از استراتژی کنکور و روش مطالعه تا لباس کنکور!
اکثر افراد گمان می‌کنند برای موفقیت در کنکور و هر امتحان دیگری تنها شیوه مطالعه، تغذیه،کاهش استرس، خواب و … مهم است و کسی به سراغ انتخاب لباس مناسب برای امتحان نمی رود. اما امروز ما به شما می‌گوییم که لباس شما در روز کنکور بسیار مهم است. انتخاب نوع لباس شما در زروز کنکور می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل برای راحتی شما در نتیجه افزایش تمرکز شما باشد.
چه لباسی بپوشیم؟
سر جلسه کنکور آنچه که بیش از هرچیزی اهمیت دارد، تمرکزتان است. پس باید از هرچیزی سبب کاهش تمرکز شما سر جلسه امتحان می‌شود، پرهیز کنید . شما به مصاحبه کاری نمی‌روید که به لباستان توجه شود، به میهمانی نمیروید که لباستان سبب جلب توجه افراد شود. شما به سر جلسه کنکور می‌روید و تنها چیزی در روز کنکور مهم می‌باشد موفقیت شما است. پس به نگاه دیگران، سبک لباس دیگران و … توجه نکنید. تنها به راحتی و تمرکز خودتان بیندیشید.
اگر هوا گرم است سعی کنید لباسی که خنک باشد و در آن احساس راحتی می کنید، بپوشید. به جای کفش از کتونی استفاده کنید. همچنین اگر شما از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنید علاوه بر اینکه تمرکز خودتان کاهش می یابد، سبب حواس پرتی در دیگر داوطلبان نیز می شوید.
از رنگ‌های خیلی تیره یا خیلی روشن پرهیز کنید. سعی کنید سبک راحتی را انتخاب کنید و از پوشیدن لباس‌های تنگ یا سنگین خودداری کنید.
از طرفی هر چیزی که لازم دارید را از شب قبل آماده کنید تا مبدأ چیزی که به آن نیاز دارید را جا بگذارید و دچار استرس شوید.از بردن لوازم غیر ضروری نیز پرهیز کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه