7 روش برای تصمیم گیری درست در زندگی

طراحی
بیشتر مردم تاثیرات عمیق تصمیم گیری های خود را در زندگی نمی دانند. اغلب اوقات ، زندگی را به فراموشی می سپریم و یادمان می رود که باید چه کنیم . هر تصمیمی که در روزهایمان می گیریم واقعیت فعلی ما را شکل می دهد و  شخصیت ما را به عنوان یک فرد می سازد زیرا ما با تصمیماتی که می گیریم شخصیت خود را تحقق می بخشیم.
اگر در حال حاضر از نتایج زندگی خود ناراضی هستید ، تلاش برای تغییر تصمیمات خود را از امروز شروع کنید، شاید کلید ایجاد شخصیت مورد نظرتان اینجا است.
بیایید در مورد 7 راهی که می توانید در مورد تصمیم گیری برای تغییر زندگی استفاده کنید صحبت کنیم.

1.قدرت تصمیم گیری را تحقق بخشید

قبل از تصمیم گیری ، باید درک کنید که چه تصمیمی می گیرد.
هر تصمیمی که می گیرید باعث می شود زنجیره ای از اتفاقات رخ دهد. وقتی تصمیم می گیرید سیگار بکشید، این تصمیم ممکن است باعث شود که بعداً احساس کنید به چیزی که مد نظرتان بوده نرسید. شما ممکن است بسته های سیگار را یکی پس از دیگری بکشید بدون آنکه به عواقب آن توجهی کنید.اما اگر تصمیم بگیرید که اولین نخ را نکشید و توجه خود را به چیزهای دیگر جلب کنید، پس مدتی ولع شما فروش خواهد کرد و این در واقع قدرت شما را در تصمیم گیری برای نکشیدن سیگار نشان می دهد.

2.با جرات تصمیم بگیرید

اغلب اوقات ، ما تصمیم زیادی را می گیریم چون از اتفاقی که می افتد، می ترسیم. در نتیجه این ، ما قبل از تصمیم گیری مواردی مانند برنامه ریزی دقیق ، تحلیل عمیق و جوانب مثبت و منفی را در نظر می گیریم. این فرایند بسیار وقت گیر است.
گاهی لازم است به غریزه و احساس خود اعتماد کنید. اکثر تصمیمی که در احساس اول دارید، بیشتر به آنچه می خواهید نزدیک تر است.
تصمیم گیری با جرات سبب می شودتا بتوانید با مهارت بیشتری عمل کنید و در نتیجه از افرادی که مدام تحلیل می کنند، موفق تر باشید.

3. تصمیم خود را انجام دهید

وقتی تصمیم می گیرید ، آن را عملی کنید. به تصمیم خود متعهد باشید.
چه تصمیمی واقعی است؟ وقتی شما در مورد چیزی تصمیم می گیرید و این تصمیم را عملی می کنید، تصمیمتان واقعی است.در واقع وقتی شما تصمیم بگیرید و کاری نکنید، هیچ تصمیمی نگرفته اید.
اگر می خواهید تغییرات واقعی در زندگی ایجاد کنید ، باید عادت کنید تصمیم خود را عملی کنید. با عملی کردن تصمیم ها به مرور زمان اعتماد به نفس بیشتری را تجربه خواهید کرد.

4. تصمیمات خود به دیگران بگویید

گفتن تصمیمات به اطرافیان موجب می شود تا پیگیری آن ها، در شرایط عملی کردن تصمیم قرار بگیریم.
به عنوان مثال ، من تصمیم گرفتم صبح ها رود بیدار شوم. این مسئله را به اطرافیانم گفتم و آن ها مرا صبح زود بیدار می کردند. در نتیجه پس از گذشت مدتی این تصمیم من تبدیل به عادت شد و حالا خود می توانم بیدار شوم. در واقع شما چون تصمیم خود را بیان کردید، حالا از بازخورد آن ها می ترسید، بنابراین سعی می کنید تصمیم خود را عملی کنید.

5.از تصمیمات گذشته خود درس بگیرید

بعد از اینکه اولین بار وقتی که به اطرافیان گفتم که زود بیدار می شوم ، تصمیم خود را رعایت نکردم اما منصرف نشدم.  من اساساً از خودم پرسیدم : چه کاری انجام دهم تا این تصمیم عملی شود؟
در واقع زمانی که تصمیتان کار نکرد خود را سرزنش نکنید و منصرف نشوید. تنها علت را سعی کنید پیدا کنید.
از خود بپرسید ، چهتصمیمی گرفتم؟ چه چیز بدی داشت؟ از چه چیزی می توانم یاد بگیرم تا بتوانم دفعه دیگر تصمیم بهتری بگیرم؟
به یاد داشته باشید ، اینقدر روی تأثیرات کوتاه مدت توجه نکنید. درعوض روی تأثیرات بلند مدت تمرکز کنید.

6. رویکرد انعطاف پذیر را حفظ کنید

تصمیم گیری به معنای این نیست که یک راه را نتخاب کنید و فقط به آن پایبند باشید. اگر راه بهتری را پیدا کردید، حتما امتحان کنید. سرسخت نباشید که فقط به دنبال یک روش تصمیم گیری باشید. هر دانش جدیدی که شما را به تصمیم اولیه تان نزدیک می کند را با آغوش باز بپذیرید.

7. از تصمیم گیری های خود لذت ببرید

در آخر ، از روند کار لذت ببرید. من می دانم که تصمیم گیری ممکن است سرگرم کننده ترین کار دنیا نباشد ، اما وقتی این کار را انجام دهید ، به یک بازی و فرصت تبدیل می شود.
شما در این راه چیزهای زیادی راجع به خودتان خواهید آموخت ، وقتی در کنار خود و اطرافیان خود هستید، احساس اطمینان خواهید کرد و اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد.هر کاری که تصمیم بگیرید در این مرحله انجام دهید می تواند بعداً تأثیر عمیقی بگذارد. فرصت ها همیشه منتظر شما هستند. تصمیماتی را که در حال حاضر در روز دارید را ، بررسی کنید.
آیا مواردی وجود دارد که می تواند برای بهبود زندگی شما عمل کند؟ آیا تصمیمی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن فردای بهتری را ایجاد کنید؟

افکار نهایی

گرفتن برخی از تصمیمات در زندگی سخت تر است ، اما با این 7 توصیه ، می توانید حتی در هنگام اتخاذ برخی از مهمترین تصمیمات ، به خودتان اعتماد بیشتری داشته باشید.
تصمیم گیری تنها راه پیشروی است. بنابراین به یاد داشته باشید ، هر تصمیمی بهتر از تصمیم نگرفتن است.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه