با برقراری ارتباط صحیح ، بهره وری خود را افزایش دهید

طراحی

نتایج و اهداف مختلف به دلیل عدم برقراری ارتباط نا درست از دست می رود چرا که بسیاری از افراد به دلایلی ، به نظر می رسد برای سامان دادن به افکار خود و برقراری خواسته هایشان با همکاران و ... دچار مشکل هستند.من  دائما متحیر می شوم از اینکه افراد اغلب نمی توانند افکار خود را بیان کنند. حتی برخی از دانش آموختگان دانشگاهی نیز چگونگی صحبت و نوشتن را به روشی که یک پروژه را به جلو سوق دهد ، درک نمی کنند.
اگر به دنبال راهی برای افزایش بهره‌وری و کاهش استرس هستید ، یادگیری برقراری ارتباط موثر می تواند اولین قدم به سمت موفقیت باشد. در اینجا به بررسی مواردی در این راستا خواهیم پرداخت.

1.استفاده از جملات و عبارات صحیح

شما چه بخواهید به صورت شفاهی چه به صورت کتبی صحبت کنید باید منظور خود را واضح و روان بیان کنید. برای این منظور ، باید از استفاده از کلمات بزرگ خودداری کنید ، از جملات دو پهلو و غیر واضح نیز خودداری کنید. 
برای تحت تأثیر قرار دادن همکاران خود نیازی به استفاده از واژگان فانتزی ، اصطلاحات عجیب ، اصطلاحات شرکتی یا کلمات اختصاری شغلی ندارید ، استفاده از چنین کلماتی باعث نمی شود شما دوستی پیدا کنید. اگر کلمه ای کوتاه تر و در عین حال مودبانه تر به ذهنتان می رسد از آن استفاده کنید.
از جملات طولانی با چندین بند خودداری کنید. هر چه یک جمله طولانی تر باشد ، گیج کننده تر می شود. همیشه هنگام نوشتن راهنمایی یا جزئیات یک پروژه این مورد را در نظر داشته باشید.

2.یک سابقه کتبی داشته باشید

گاهی اوقات برای برقراری ارتباط  موثر نیاز به داشتن یک تاریخچه از فرد است. داشتن سابقه کتبی از کلیه مکالمات مربوط به گذشته می تواند بسیار مفید باشد.
این مورد از طریق ایمیل آسان است: فقط اطمینان حاصل کنید که هرگز ایمیل های قدیمی را پاک نکنید  و از فیلترها برای سازماندهی ان ها استفاده کنید. برای جلسات / تماس ها ، حتماً یادداشت های تمیز و آسان تهیه کنید که شامل زمان و تاریخ است. ضبط صدا نیز گزینه ای دیگر است.

3. استفاده از بیان های متفاوت

در حرفه هر كس زمانی وجود دارد كه افراد باید با  گروهی از همكاران خود برای جمع آوری اطلاعات یک  پروژه یا بیان پیشنهادات با یكدیگر جمع شونددر نهایت بعد از جلسه باید بازخورد و دستور العامل ها را بیان کنید. بیان چگونگی دستور العمل ها به شما کمک می کند تا افراد پویا تر شده و بازخورد بهتری دریافت کنید.
تفاوت این دو جمله را ببینید:
«کسی باید در مورد استفاده از یک قلم جدید با تیم طراحی ما صحبت کند» 
«مارسی ، می توانید در مورد اولویت های قلم ما با جیم در طراحی ارتباط برقرار کنید» 

4.نقد سازنده

نقد سازنده از آن دسته از اصطلاحات خوب است که یاد می گیریم که در روابط بسیار موثر است. توجه کردن به نقد های درست و به جا کمک می کند تا روابط بهتری را با همکاران خود داشته باشید.
انتقاد سازنده چیزی بیش از یک روش ساده گفتگو است. نحوه بیان نقد برای گفتگو با مردم مهم است. با ارائه بازخورد مناسب می توانید روابط خود را بهبود بخشیده و به نتیجه دلخواه برسید.
تفاوت این دو جمله را ببینید:
«این وب سایت بد است»
«من چندین موضوع را اینجا می بینم ، از جمله زمینه سبز تیره که خواندن متن را دشوار می کند و مسائل مربوط به نقطه گذاری در دو بند اول است»

5. اطمینان حاصل کنید از کلمات صحیح استفاده می کنید

لحظه ای درنگ کنید و کلماتی که استفاده می کنید را مرور کنید.آیا کلماتی که استفاده می کنید صحیح هستند؟ اگر در ارتباطات شخصی و تجاری خود از کلمات اشتباه استفاده کرده اید ، چگونه می توانید از کسی انتظار داشته باشید که برداشت نادرستی از شما نداشته باشد؟ اگر از استفاده کلمه ای شک دارید، از ان استفاده نکنید.

نتیجه گیری

ارتباطات می تواند دلهره آور باشد. به عنوان مثال ، بسیاری از مردم از صحبت کردن در عموم می ترسند که در نتیجه موجب ارتباطات ناکارآمد می شود. با این حال ، اگر یک تلاش آگاهانه برای عملی کردن برخی از این اصول اساسی انجام دهید ، مطمئنم که شما نتایج خیلی خوبی دریافت خواهید کرد.
بنابراین دفعه بعد که مشغول تهیه ایمیل هستید و یا برای تیم خود آماده ملاقات می شوید ، اطمینان حاصل کنید که تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط واضح و موثر انجام می دهید. وقتی همه می توانند آنچه را که می خواهید بگویید درک کنند ، متوجه می شوید که زندگی کاری شما خیلی روان تر پیش می رود.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه