اهمیت یادگیری اکسل برای دانش آموزان

طراحی
یادگیری اکسل برای دانش آموزان بسیار مفید می باشد. در اکسل دانش اموزان می توانند با یاد بگیرند که چگونه داده های خام را به اطلاعات معنی دار تبدیل کنند. آنها با انجام تمرینات در اکسل یاد می گیرند چگونه سریعتر محاسبات را انجام دهند. آنها با استفاده از اکسل می توانند نحوه نمایش داده ها را درک کنند. آنها یاد خواهند گرفت چگونه برنامه ریزی مالی انجام دهند. دانش آموزان می توانند یاد بگیرند که چرا داده ها و اطلاعات برای فیلتر ها مهم هستند.
آن‌ها در اکسل یاد می‌گیرند چگونه درآمد ها و … را محاسبه کنند، این‌ها چیزهایی هستند که آینده با آن مواجه هستند.
دانستن اکسل برای تمامی دانش اموزان واجب است و دانش اموزان باید استفاده از آن را به خوبی بدانند. این مسأله دلایل بسیار زیادی دارد که ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در اکسل، دانش آموزان می توانند سریعترین روش انجام محاسبات را با دقت انجام دهند:

در اکسل بسیاری از فرمول های سخت ریاضی، مالی و منطقی وجود دارد که دانش آموز می‌تواند با استفاده از آن‌ها سریع‌تر محاسبات را انجام دهد.
اکسل دارای ابزار و امکانات بسیاری دارد که برای کارهای آموزشی و تجاری لازم است. با استفاده از اکسل دانش آموز بعدها در آینده می‌تواند اطلاعات مورد نیازش را سامان بدهد.
مایکروسافت اکسل دارای ابزاری مانند قالب بندی شرطی، مرتب سازی، فیلتر، استفاده از نمودار و تصویر در تجسم داده ها، استفاده از جدول محوری، فرمول های منطقی مانند SUMIF، IF، OR، NOT، AND و… می باشد. این ابزار با دقت بیشتری می‌توانند محاسبات را انجام دهند.

اکسل سبب افزایش مهارت و تفکر می شود:

امور مالی و اقتصادی بخش بسیار مهمی از محاسبات آینده یک دانش آموز را تشکیل می دهد. دانش آموزان بعدها باید در شرکت ها، ادرات و … مشغول به کار شوند. اکسل به آن‌ها کمک می‌کند تا منابع مالی روزمره خود را مدیریت کنند. به همین سبب می‌توان گفت اکسل به تفکر مالی یک فرد کمک می کند.
اگر دانش آموزان قبل از تکمیل تحصیلات دانشگاهی خود در آموزش مالی قوی باشند، پس از آن برایشان آسان تر خواهد بود که از موضوعاتی مانند ریاضی، اقتصاد و حساب در زندگی خود بهره مند شوند.
معلمان می‌توانند از دانش آموزان بخواهند در مورد موضوعات مختلفی چون ریاضیات، اقتصادی ، مالی و … فایل اکسل تهیه کنند. این آموزش‌ها برای نتایجی که در آینده کسب خواهند کرد بسیار مفید خواهد بود.

دانش آموزان می توانند یاد بگیرند که چگونه محاسبه انجام می شود:

بسیاری از محاسبات وجود دارد که د انش اموزان در تلویزیون، وبسایت ها، کتاب‌ها و … مشاهده می‌کنند اما تاکنون خودشان آن‌ها را محاسبه نکرده اند.مثلا میان تولید ناخالصی داخلی هند یا بودجه دولت برای سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸.
شما در اکسل می‌توانید محاسبات بسیار سخت و طولانی را به سادگی انجام دهید. این باعث می‌شود شما هر چیز را با انجام دادن یاد بگیرید نه صرفاً شنیدن آن مطلب در تلویزیون و … .

دانش آموزان می توانند یاد بگیرند که چگونه داده ها تجسم می شوند:

تصور کنید دانش اموز در حال دیدن یک بازی است.او در نهایت مشاهده می‌کند که به طور مثال ۱۱۲ باز گل زده شد یا ۸۳ بار توپ خارج از خانه و یا ۶۲ بار خطا داشته است. حال شما می‌توانید از دانش اموزان بخواهید که این نتایج با استفاده از اکسل روی نمودار به شما نشان دهند.
منحنی عرضه و تقاضا را تهیه کنند.

در نهایت می‌توان گفت اکسل برای تمامی اقشار مهم می می‌باشد بخصوص دانش آموزان. اکسل واقعاً یک نرم‌افزار مهم برای هر سیستم آموزشی است.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه