معرفی رشته مدیریت بیمه

طراحی
دفاتر بیمه امروزه گسترش بسیار زیادی داشته و مردم نیز با بیمه آشنایی بیشتری پیدا کردند. از این رو وجود رشته ای مرتبط با بیمه از واجبات است. مدیریت بیمه رشته ای است که به تربیت متخصصانی می‌پردازد که سبب رشد و توسعه بیمه و ایجاد راهکار های نوین می باشد.

مهارت های لازم مدیریت بیمه:

به طور کلی بیمه شغلی است که مستقیم با افراد در ارتباط است، بنابراین نحوه برخود و روابط عمومی می‌تواند از ارکان مهم این رشته باشد. شما باید  از توانایی شناخت نیاز های جامعه، توانایی پردازش اطلاعات، صداقت در کار و جلب اعتماد مخاطب برخوردار باشید.

دروس مدیریت بیمه:

مدیریت بیمه نیز به مانند سایر دروس از دروس عمومی، پایه، تخصصی و اصلی تشکیل می شود. دروس عمومی است رشته شامل مبانی نظری اسلام، اخلاق اسلامی،انقلاب اسلامی، تاریخ وتمدن اسلامی، منابع اسلامی، ادبیات فارسی، زبان عمومی، تربیت بدنی و دروس پایه این رشته شامل حسابرسی ۱، روش تحقيق در مديريت، پول و ارز و بانکداری، حقوق و مقررات مدنی، توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی می باشد.
رياضيات و كاربرد آن در مديريت، اقتصاد كلان،حقوق تجارت،تحقيق در عمليات،حسابرسی صنعتی،مديريت منابع انسانی از جمله دروس اصلی می باشد.
سازمان و مدیریت شرکت های بیمه، اصول بيمه، حسابداری شركت هاي بيمه، بازاريابی و مديريت بازار، بیمه مسئولیت،حقوق دریایی، مديريت ريسك و بيمه، بيمه های اتكايی، اسناد معاملات تجاری، بیمه های مهندسی (تمام خطر) و … از جمله دروس تخصصی می باشد.

بازارکار رشته مدیریت بیمه:

باتوجه به بازارگرم بیمه، متخصصین این رشته نیز به شرط کسب مهارت لازم می‌توانند بازارکار خوبی داشته باشید. کارشناسان بیمه می‌توانند هم خود صاحب کار بوده و هم در مراکز دولتی و غیر دولتی مشغول به کار شوند. بانک ها ، گمرک، بخش فروش و بازاریابی و … از جمله محل های کار کارشناسان بیمه می باشد.

گرایش کارشناسی ارشد:

شما می‌توانید در این رشته و یا در سایر رشته‌های مدیریت به ادامه تحصیل بپردازید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه