10 مزیت فوق العاده نوشیدن چای سیاه برای بدن

طراحی

حتما شنیده اید که بسیاری از افراد از نوشیدن چای یا قهوه انتقاد می کنند، اگرچه زیاده روی در هر چیزی عواقب منفی خواهد داشت اما نوشیدن یک فنجان چای بیشتر آنقدرها هم بد نیست.
من شخصاً عاشق چای هستم. در واقع دوست دارم روز خود را صبح ها با نوشیدن چای شروع کنم. زمانی که صحبت از چای می شود انتخاب اینکه چای سبز یا چای سیاه را برگزینیم سخت می شود و البته نباید از توصیه پزشک غافل شویم.  چای سبز و سیاه هر دو از درختچه ای به نام Camellia Sinesis تهیه می شوند ، اما با روش های مختلف تخمیر می شوند. 
در زیر 11 فایده چای سیاه وجود دارد ، اگرچه لازم به ذکر است که چای سیاه باید بدون هیچ گونه افزودنی مانند شیر یا شکر و ... مصرف شود تا مزایای آن به خوبی حفظ شود.

1.بهداشت دهان و دندان

مطالعات انجام شده توسط انجمن تحقیقات سلامت و تجارت چای نشان می دهد که چای سیاه باعث جلوگیری از تشکیل پلاک می شود و همچنین رشد باکتری هایی که باعث ایجاد حفره و پوسیدگی در دندان می شوند را محدود می کند. پلی فنول های موجود در چای سیاه باعث از بین رفتن و پیشی گرفتن از باکتری های ایجاد کننده پلاک شده و مانع از رشد آنزیم های باکتریایی می شوند که ماده چسبنده ای را تشکیل می دهند که پلاک را به دندان های ما وصل می کند.

2.قلب بهتر

در مقاله تحقیقاتی ای در سال 2009 با عنوان "مصرف چای سبز و سیاه و خطر سکته مغزی" ، مشاهده شد که صرف نظر از کشور مبدأ ، افرادی که 3 فنجان  یا بیشتر چای مصرف می کنند ، خطر ابتلا به سکته مغزی 21٪ نسبت به افرادی که کمتر از 1 فنجان چای سبز یا سیاه در روز مصرف می کنند، وجود دارد.

3.آنتی اکسیدان ها

چای سیاه حاوی پلی فنول و آنتی اکسیدان هایی است که به جلوگیری از آسیب DNA ناشی از مصرف دخانیات یا سایر مواد شیمیایی سمی کمک می کند. این آنتی اکسیدان ها با آنهایی که از میوه و سبزیجات به دست می آیند متفاوت هستند و بنابراین به عنوان یک قسمت منظم از رژیم غذایی ما می توانند مزایای دیگری را برای یک زندگی سالم فراهم کنند.

4.پیشگیری از سرطان

اگرچه تحقیقات بسیار گسترده تری برای نشان دادن روش های پیشگیری از سرطان لازم است ، اما برخی تحقیقات طی این سالها نشان می دهد که آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنول و کاتچین موجود در چای ممکن است به جلوگیری از برخی از انواع سرطان کمک کند. پیشنهاد شده است که زنانی که به طور مرتب چای سیاه می نوشند نسبت به همتایان خود احتمال ابتلا به سرطان تخمدان کمتری دارند.

5.استخوان های سالم

همچنین گفته شده است که نوشیدنی چای معمولی به دلیل داشتن فیتوشیمیایی موجود در آن موجب داشتن استخوان های قوی تر شده و احتمال ابتلا به آرتریت را کاهش می دهد.

6.کاهش خطر ابتلا به دیابت 

بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی که روی سالمندان ساکن جزایر مدیترانه انجام شده است ، مشخص شد افرادی که به مدت طولانی و به طور متوسط چای سیاه مصرف می کردند ، به میزان متوسط (یعنی 1-2 فنجان در روز) 70 درصد احتمال ابتلا دیابت نوع 2
کمتر بود. 

7.کاهش استرس 

همه ما درباره فواید آرامش بخش چای سیاه آگاه هستیم و به خوبی تجربه کرده ایم. مطالعات نشان می دهد که اسید L موجود در چای سیاه می تواند به شما در آرامش و تمرکز بهتر کمک کند.همچنین نشان داده شده است که چای سیاه میزان هورمون استرس کورتیزول را هنگام مصرف در مقادیر متوسط به طور منظم کاهش می دهد.

8.تقویت سیستم ایمنی 

چای سیاه حاوی آنتی ژن های آلکلامین است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. بعلاوه این ماده حاوی تانن هایی است که توانایی مقابله با ویروس ها را دارد و از این رو ما را از آنفولانزا ، آنفولانزای معده و سایر ویروس های متداول در زندگی روزمره محافظت می کنند.

9.دستگاه هضم سالم

تانن ها علاوه بر بهبود سیستم ایمنی بدن ، بر روی بیماری های معده و روده نیز اثر درمانی دارند و همچنین به کاهش فعالیت گوارش کمک می کنند.

10. افزایش انرژی

برخلاف سایر نوشیدنی هایی که میزان کافئین نسبتاً بالایی دارند ، مقادیر کم موجود در چای می تواند به تقویت جریان خون به مغز بدون تحریک بیش از حد قلب کمک کند. همچنین باعث تحریک متابولیسم ، سیستم تنفسی ، قلب و کلیه ها می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه