طراحی کافه به جای دفتر کار برای GitHub

طراحی

تیم GitHub مانند سایر افراد در ابتدا بسیار ساده شروع کرد و در مدت شش سال به یک شرکت 900 میلیون دلاری با نامی معتبر تبدیل شد که توسط همه توسعه دهندگان نرم افزار در همه جا شناخته شده است. در ابتدا کارمندان این شرکت از خانه یا کافه ها به کد نویسی و مدیریت مشغول بودند و با پیشرفت امور ، یک دفتر مرکزی ایجاد شد. این یک فضای 5109 متر مربع است که در منطقه SoMa در سانفرانسیسکو واقع شده و توسط FENNIE + MEHL Architects و Studio Hatch طراحی شده است.

در اینجا هیچ فضای کاری سرد و سختی وجود ندارد. در حقیقت در این دفتر مرکزی هیچ نوع فضای اداری معمولی وجود ندارد.به جای استفاده از اتاق های جلسات و دفاتر رسمی ، کارمندان وقت خود را در کافه ها و فضاهای مختلف می گذرانند ، جایی که آن ها را ترغیب به تعامل و همکاری بیشتر می کند.دفتری بدون تشریفات و قوانین سختگیر موجب موفقیت آنان شده است.

همچنین کافه های مختلفی وجود دارد که کارمندان می توانند در آن کار یا استراحت کنند.

هر روز صبح کارمندان GitHub تصمیم می گیرند که در کجا می خواهند کار کنند. آنها می توانند در کافه ، کتابخانه ، اتاق راحتی و حتی خانه های خود را برای کار انتخاب کنند. انتخاب، آزادی و استقلال است که موجب موفقیت این شرکت شده است.

ایده طراحی از سنتی، مدرن و صنعتی تشکیل شده است.

مواد و وسایل به کار رفته در کل ساده و روی هم از زیبایی طبیعی برخوردارند.

کار در این فضا مجب می شود تا هرکس با شیوه خود با شرکت ارتباط برقرار کند. از طرفی با آرامش ، دوستانه و تمایل به همکاری با دیگران بپردازد.

میزها و نیمکت های بزرگ مردم را به نشستن و همکاری در محیطی آرام و دوستانه تشویق می کند.

لامپ های آدیسون که از سقف آویزان شده اند ، یک محیط گرم و راحت ایجاد می کنند.

همچنین این دفتر دارای برخی از محل های کاری مرسوم برای کسانی است که احساس راحتی بیشتری در یک میز می کنند

کاشی پشت سفید باعث ایجاد حس آشنایی و راحتی می شود که معمولاً در خانه ها یافت می شود

نکته جالب این جاست که ایده طراحی این دفتر بیشتر از سوی کارکنان دریافت شده و این امر برای تقویت روحیه در محل کار و برای ترسیم در افراد وفادار و متعهد و همچنین برای خوشحال کردن و الهام بخشیدن به کارمندان بسیار مهم است.

همچنین یک کتابخانه برای کسانی که به دنبال آرامش و گوشه ای دنج با حضور کتاب ها لذت می برند، وجود دارد

هیچ قاعده خاصی برای فضا وجود ندارد.

فضایی برای همه سلایق وجود دارد ، از جمله یک فضای سبز با گیاهان و سقف باز

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه