10 مهارت که برای موفقیت نیاز دارید

طراحی

چه چیزی برای موفقیت لازم است؟ نگرش مثبت؟ قانون جذب؟  مطمئنا این بسیار خوب است اما کافی نیست. این ها به شما کمک می کنند تا انگیزه پیدا کنید ولی بدون عمل کردن هرگز موفق نخواهید شد.
موفقیت قدر که تعریف شده باشد باز هم اقدام لازم دارد و انجام اقدامات خوب و مناسب مهارت هایی را می طلبد. برخی از این مهارت ها در مدرسه تدریس می شوند، برخی دیگروقتی شاغل می شوید، آموزش داده می شوند و برخی دیگر را نیز به مرور در زندگی عمومی یاد می گیریم. 
در زیر لیستی از مهارت های عمومی وجود دارد که به شما کمک می کند تا در هر زمینه ای ، از اداره یک شرکت گرفته تا اداره یک گلخانه بتوانید در هر زمینه ای پیشرفت کنید. البته ، هر زمینه ای مهارت های خاص خود را دارد اما نگرانی من در اینجا مربوط به مهارت هایی است که در همه رشته ها مشترک است .این موارد در هر موقعیتی لازم است.

1.توانایی صحبت کردن در عموم

توانایی صحبت صریح ، راحت و بدون ترس خواه مخاطب 1 نفرهیا هزاران نفر باشد، یکی از مهمترین مهارت هایی است که هر کسی می داشته باشد. افرادی که سخنران های موثرتری هستند ، با اعتماد به نفس بوده جذابیت بیشتری برای دیگران دارند. توانایی صحبت کردن موثر به معنای این است که شما می توانید هر چیزی را بفروشید خواه یک محصول، ایده ها ، ایدئولوژی ، جهان بینی و ... . این توانایی موجب می شود در هر کاری که هستید پیشرفت کنید.

2.نوشتن

نوشتن بسیاری از همان مزایایی را ارائه می دهد که خوب صحبت کردن به شما می دهد: نویسندگان خوب نسبت به نویسندگان معمولی در فروش محصولات ، ایده ها و خودشان بهتر هستند. یادگیری خوب نوشتن فقط تسلط به دستور زبان نیست بلکه یادگیری توانایی سازماندهی افکار به صورت منسجم و هدفمند به گونه ای که تاثیر مورد نظر را روی مخاطب بگذارد، است. با توجه به حجم عظیمی از متن های مختلف در اطراف از خلاصه دادرسی ها و قوانینی که در هزاران صفحه وجود دارد تا نوشته های روی یک آدامس، می توان اظهار داشت نوشتن یکی از مهم ترین مهارت ها است.

3.توانایی مدیریت خود

موفقیت به اقدام مؤثر بستگی دارد ، عمل مؤثر به توانایی تمرکز و توجه شما در جایی که بیشتر مورد نیاز است ، بستگی دارد. مهارت های سازمانی قوی ، عادات بهره وری موثر و یک نظم و انضباط قوی لازم است تا بتوانید خود را پیگیری کنید.

4. شبکه سازی

شبکه سازی فقط برای یافتن شغل یا مشتری نیست. در اقتصادی که تحت تسلط ایده ها و نوآوری است ، شبکه سازی کانالی را ایجاد می کند که از طریق آن ایده ها جریان می یابند و در آن ایده های جدید ایجاد می شوند. تعامل روابط را افزایش داده و نوآوری، خلاقیت ایجاد می کند.

5.تفکر انتقادی

ما روزانه در معرض صدها ، نه هزاران بار در معرض اطلاعات قرار می گیریم. گاهی  قادر به ارزیابی آن اطلاعات ، مرتب کردن اطلاعات با ارزش از چیزهای بی اهمیت ، تجزیه و تحلیل ارتباط و معنی آن  و ارتباط آن با سایر اطلاعات بسیار مهم را از دست می دهیم. یکی از مهارت های خوب تفکر انتقادی یا تحلیل پذیر است که به شما کمک می کند اطلاعات را به خوبی بررسی کنید.

6.تصمیم گیری

پلی که از تجزیه و تحلیل به عمل منتهی می شود ، تصمیم گیری مؤثر است. در واقع تصمیم گیری دانستن این است که چه کاری باید براساس اطلاعات موجود انجام شود. اگر عجله ندارید و تصمیم حیاتی نیست، می توانید باز هم تجزیه و تحلیل کنید یا منتظر اطلاعات بیشتر باشید. توانایی تصمیم گرفتن در صحنه و پاسخ سریع و مؤثر همان چیزی است که شما را از دیگران جدا می کند.

7.ریاضی

لازم نیست بتوانید محاسبات خیلی عجیبی انجام دهید. توانایی کار کردن سریع با چیزهایی که در دسترس است ، انجام تخمین های تقریبی اما نسبتاً دقیق  و درک چیزهایی مانند علاقه مرکب و آمارهای اساسی، منجر به برتری شما می شود. این مهارت به شما کمک می کنند تا داده ها را به طور مؤثر و سریعتر تحلیل کنید و تصمیمات بهتری را بر اساس آن ها بگیرید.

8.تحقیق

هیچ وقت انتظار نمی رود شما همه چیز را در مورد پیرامو خود بدانید، اما باید بتوانید به سرعت و با مهارت در باره آنچه که می خواهید اطلاعات کسب کنید. این بدان معناست که بتوانید از اینترنت به طور مؤثر استفاده کنید ، از کتابخانه استفاده کنید، یادگیری خواندن مطالب و ...

9. آرامش

استرس نه تنها شما را خواهد کشت ، بلکه منجر به تصمیم گیری ضعیف ، تفکر ضعیف و جامعه پذیری ضعیف می شود. بنابراین سعی کنید آرامش خود را به دست بیاورید. کار کردن مفرد تا رسیدن به زمان مرگ و نداشتن وقت برای لذت بردن از ثمرات کار ، موفقیت نیست. شما باید از زحمات خود استفاده کنید و وسواس کمتری به خرج دهید تا آرامش بیشتری داشته باشید.

10. حسابداری 

این یک واقعیت ساده در جامعه ما است که همه به پول لازم دارند. حتی برای لذت های ساده در زندگی یا خوردن یک غذای معمولی شما به پول نیاز دارید. دانستن نحوه تنظیم و ثبت هزینه ها و درآمدها برای زنده ماندن مهم است ، چه رسد به پیشرفت. اما بیش از این ، اصول حسابداری بیشتر در مواردی مانند تنظیم زمانی که برای یک پروژه صرف می کنید یا تعیین اینکه آیا این پژوه برای شما سود آوری دارد یا نه ، کاربرد دارد.


چه چیز دیگری نیاز داریم؟
مطمئنا مهارتهای مهمتری وجود دارد که از آن ها غافلیم اما به مرور متوجه آن ها خواهیم شد اما این شما خواهید بود که در نهایت تصمیم می گیرید از آن ها استفاده کنید یا خیر.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه