خلاقیت را از کودکان بیاموزید!

طراحی

آیا خلاقیت شما کم شده است؟

زمانی فرا می رسد که احساس می کنیم خالی شده ایم و هیچ ایده و خلاقیتی در ذهن ما شکل نمی گیرد. در واقع شما در جستجوی خلاقیت خود هستید اما آن را پیدا نمی کنید.هنگامی که فکر می کنید راهی وجود ندارد مطمئن باشید که راهی هست!
بچه ها همیشه خلاقیت دارند پس بیایید به روند زندگی آن دقت کنیم.

بازی به عنوان یک روش درمانی

DW Winnicott ، روانكاو، اظهار دارد كه بازی كلیدی برای بهزیستی عاطفی و روانی است. او یک روش درمانی را با کودکان بنام "بازی درمانی" طراحی کرد.
کودک با استفاده از بازی به فعالیت پرداخته و کم کم به روانشناس خود اعتماد می کند. این فعالیت باید آنقدر ادامه پیدا کند که کودک به صورت خود جوش بازی را شروع کند.
همانطور که نمی شود به زور خلاقیت ایجاد کرد، به زور نیز نمی توان کسی را وادار به بازی کرد.
راهی که کودکان بازی می کنند
آیا تا به حال به بازی کودکان دقت کرده اید؟
آنها دائماً برای بازی هایی که اختراع می کنند ، قوانینی را ایجاد و تغییر می دهند و هنگامی که قوانین آن ها کار نمی کند ، قوانین جدید اختراع می کنند.
برای کودکان ، یک چوب می تواند در یک بعد از زمان تبدیل به یک گرز جادویی ، شمشیر و چراغ برق شود. بچه ها آن را فقط چوب نمی دانند به این دلیل که کسی به آنها گفته است این چوب است. آنها از چوب برای ایجاد یک دایره در خاک استفاده می کنند و به شما می گویند این پایگاه مخفی آنهاست که به شما اجازه ورود نمی دهند. سپس ، پنج دقیقه بعد (هنگامی که آنها حوصله شان سر می رود) ، به طور ناگهانی به شما اجازه ورود می دهند.
آنها تا زمانی که کار می کنند ، قوانین "بازی" را تنظیم می کنند.

تغییر قوانین تدریس

چند سال پیش ، وقتی دبیرستان را تدریس می کردم ، تلاش کردم تا برای دانش آموزانم یک تکلیف نهایی تدوین کنم. وقتی نتوانستم مطلبی را پیدا کنم که متناسب با دانش آموزانم باشد ، تصمیم گرفتم قوانین را تغییر دهم. به جای نوشتن متون تکراری تمرین خواستم تا یکی از ممقالات معبر را از یک وب سایت مطالعه کنند و باهم گزارشی از آن تهیه کنند. من قوانین را شکستم اما یک کلاس سرحال با دانش آموزان قوی سپری کردم.

این روش به ما چه می آموزد؟

بهترین کار وقتی اتفاق می افتد که با آنچه انجام می دهیم سرگرم شویم.
ما گاهی در ذهنمان گیر می کنیم و خود را محدود می کنیم تا قوانین و دستورالعمل ها را تنظیم کنیم. در واقع در چنین زمانی شما باید قوانین را دور بیندازید و بگذارید همه چیز جریان یابد. خود جوش باشید و کاری متفاوت انجام دهید.
خودتان کارهایتان را انجام دهید. من به عنوان یک معلم، همیشه ترس اینکه صدایم را در مقاله ها و دستور االعمل ها قرار دهم ، مانع خلاقیت من می شد. همیشه فکر می کردم صدای دیگران مناسب تر است اما وقتی با صدای خودم نوشتم ، مقاله ها سرگرم کننده تر شدند و بی نهایت مورئ توجه قرار گرفتند.
دوم اینکه شما از رعایت قوانین کاهش دهید تا خلاقیتی که هرگز نشناخته اید را کشف کنید. به گفته وینیکوت ، فقط در خلاقیت خودمان را پیدا می کنیم.
خود را در مجموعه ای از قوانین خود تحمیل شده قفل نکنید.
مانند یک کودک رفتار کنید: وقتی از بازی لذت نمی برد، قوانین را تغییر می دهد تا به هدفش برسد. 
حالا بازی کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه