عادات مطالعه دانش آموزان موفق

طراحی
همانطور مدرسه برای بسیاری هیجان دارد، برای بسیاری دیگر نیز استرس زا می باشد. دغدغه امتحانات، تکالیف و … موجب می‌شود تا دانش آموزان دچار استرس شوند اما چه ویژگی‌هایی در یک فرد موجب می‌شود تا سال تحصیلی موفقی را پشت سر بگذارد؟
در اینجا ما به بررسی چند رفتار دانش آموزان موفق می پردازیم.
یادداشت کنید:
سر کلاس به خوبی گوش کنید و پس از پایان یافتن کلاس، مطالب را یادداشت کنید. یادداشت‌ها کمک می‌کنند برای تکرار مطلب زمان کمتری صرف کنید. این یادداشت‌ها مخصوصاً در پایان ترم بسیار مفید خواهند بود. 
مکان مطالعه:
شما باید برای مطالعه مکان مناسبی را انتخاب کنید. اینکه در کدام محل به مطالعه بپردازید به شخصت شما بر می‌گردد که کدام محل بازدهی بالاتری دارید.محل مطاله شما باید آرام با نور کافی و فاقد حواس پرتی باشد. اتاق شما، کتابخانه، کافی شاپ و … از جمله محل های مطالعه هستند.
از بین بردن حواس پرتی:
یادتان نرود برای یادگیری بهتر مطالب باید هواس پرتی شما به صفر برسد. هر چه حواس پرتی شما کمتر شود بهتر یاد گرفته، در نتیجه از زمانتان بیشتر استفاده می کنید. پس از تلفن همراه تنها برای رفع نیاز استفاده کنید نه برای گشت گذار در وب ها و شبکه‌های اجتماعی.
همچنین  در زمان مطالعه از  سروصدای زیاد دور باشید. اگر به صورت گروهی مطالعه می‌کنید مطمئن باشید که دوستانتان نیز اهدافی مانند اهداف شما را دنبال می کنند.
مطالعه گروهی:
شرکت در مطالعه گروهی می‌تواند سبب پیشرفت بیشتر شما شود. در این گروه‌ها می‌توانید رفع اشکال کنید و در وقت صرفه جویی کنید.
برنامه ریزی:
دانش آموزان موفق همواره با برنامه‌ریزی شروع به مطالعه می کنند. برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا زمانتان را به خوبی مدیریت کنید و از وقت خود بیشتر استفاده کنید. برنامه‌ریزی به بهبود عادات مطالعه شما کمک می کند.
روال:
سعی کنید برای خود یک روال مطالعاتی داشته باشید. مثلاً برخی ترجیع می‌دهند دو روز به کلاس و کارهای دیگر بپردازند و بقیه هفته را به مطالعه بپردازند و برخی دیگر مثلاً روزانه ۴ ساعت مطالعه کنند.
ایجاد یک روال مطالعاتی شخصی کمک می‌کند تا بهتر تمرکز کنید و سطح یادگیری شما افزایش یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه