چگونه می توان عادات غذایی سالم ایجاد کرد و آنرا حفظ کرد.

طراحی

من به عنوان یک از علاقه مندان به تناسب اندام مادام العمر، اهمیت زیادی به تغذیه مناسب می دهم. هنوز هم می توانیم در سنین میانسالی خود یک دور کمر مناسب را حفظ کنیم، فکر می کنم باید چند نکته در مورد چگونگی ساختن عادت های غذایی سالم و حفظ آنها به شما ارائه دهم.

فعالیت بدنی فقط ۵۰٪ از معادله ی سلامتی است.۵۰٪ دیگر تغذیه است و بدون داشتن عادات غذایی سالم، فرد قادر به دستیابی به سلامتی و آمادگی جسمانی مناسب نخواهد بود. بنابراین همه چیز بستگی به آنچه شما می خورید دارد و در این عصر مدرن بدلیل شدت کار و برنامه های روزانه، خوردن ناسالم مسلما آسانتر است. بنابراین در اینجا برخی از نکته هایی در نظر گرفته شده است که به شما کمک می کند تا در مسیر صحیح سلامت قرار بگیرید.

خود را در مورد خوردن مواد غذایی و عادات غذایی سالم آموزش دهید.

برای سالم غذا خوردن، باید بدانید که کدام غذاها در واقع سالم هستند و کدام یک از آنها نیست. از کتاب های تغذیه ای و وب سایت ها این را بیاموزید. شاید حتی بهتر باشد برای شروع کار با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. اغلب اوقات، غذاهایی که نمک، شکر و سایر مواد تشکیل دهنده دارند سالم تلقی نمی شوند، از این موارد غافل نشوند، بنابراین به عنوان بخشی از آموزش باید یاد بگیرید که برچسب های مواد غذایی را در هنگام خرید در سوپرمارکتها بخوانید. بیاموزید از چه اجزایی باید اجتناب کنید، زیرا اجزای اصلی معمولاً در برچسب مواد غذایی ذکر می شوند. همچنین چربی آنها را بررسی کنید. معمولا آنهایی که به عنوان "کم چربی" یا "کالری کم" تبلیغ می شوند می توانند بهترباشند. فراگیری این نکته به شما کمک می کند تا بخش زیادی از غذاهای ناسالم را از رژیم غذاییتان حدف کنید.

یاد بگیرید که مواد غذایی لازم را جایگزین کنید.

در قدیم، خوردن غذای سالم به معنای رژیم غذایی بی مزه بود. من هنوز هم آن برگر سبزی را به یاد می آورم که مزه ی مقوا می داد. خوشبختانه این روزها فناوری غذایی بهبود چشمگیری یافته است. بسیاری از نسخه های با چربی کمتری (مانند پنیر و ماست ) به اندازه نسخه های پر چربشان طعم خود راحفظ کرده اند. همچنین می توان با جایگزینی برخی از مواد غذایی، هنوز هم غذای عالی را در خانه طبخ کرد. به عنوان مثال، برای سرخ کردن از روغن زیتون می توان به جای کره استفاده کنید. در عوض نمک را با اضافه کردن ادویه کم کنید. برش های لاغرتر گوشت را انتخاب کنید و چربی قابل مشاهده را قبل از پخت و پز حذف کنید. کاری که من طی این سالها انجام داده ام این است که به طور چشمگیری مصرف گوشت قرمز را در خانه کاهش دادم و میزان مصرف ماهی و مرغ را بیشتر کردم. با یادگیری برخی از دستور العمل های عالی با ماهی و مرغ، من واقعا طعم گوشت قرمز را از دست نمی دهم.یکی از جایگزینها، تنقلات هستند. به جای آب نبات یا چیپس سیب زمینی، آجیل یا میوه را امتحان کنید. 

اهداف مرتبط را در ذهن داشته باشید.

اهدافتان کمک شایانی به شما، برای داشتن عادات غذایی سالم می کند، این به شما کمک می کند تا اهداف مرتبط را در خاطر داشته باشید. به عنوان مثال، هر بار که به آینه نگاه می کنم، می توانم متصور شوم که می خواهم یک شکل جسمی مناسب و معقول حفظ کنم بنابراین آنچه در آینه می بینم یک یادآوری مداوم است که باید بخاطر خوردن خوب آنرا حفظ کنم. وقتی افراد دیگری را در گروه سنی خود یا حتی جوانتر از خودم می بینم که بدنشان از فرم خارج هست، همیشه مشاهده می کنم که آنها غذای سالم نمی خورند و معمولاً غذاهای پر چربی می خورند. توجه کردن به این امر به من کمک می کند حتی بیشتر از قبل از عادتهای بد غذا خوردن خودداری کنم.

هدف دیگری که کمی خاص تر است اینست که می خواهم در زمستان بتوانم در اسکی عملکرد خوبی داشته باشم و ورزش های رزمی خود را در تمام طول سال حفظ کنم. من به طور کلی می دانم سطح عملکرد کلی من در این ورزش ها با عناصر مورد نیازیی که در رژیم غذایی خود مصرف می کنم رابطه ی مستقیمی دارد. حفظ این نکته به شما کمک می کند تا از غذاهای بد خودداری کنید.

در اطرافتان کسانی را داشته باشید که سالم می خورند.

این نکته آخر مربوط به این است که دیگران به شما در اهدافتان کمک می کنند. بعضی اوقات غذا خوردن درست زمانیکه که همه دوستان، اعضای خانواده و همکاران شما ناسالم می خورند ، سخت می شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که وقت خود را با افرادی سپری می کنید که سالم غذا می خورند. این به شما الهام می بخشد که سالم بخورید. شما در اصل از کار تیمی استفاده می کنید تا به شما در رسیدن به هدف تغذیه سالم کمک کند. در ساختن عادات غذایی سالم و چسبیدن به آن در واقع جادویی وجود ندارد. رسیدن به سلامتی در طولانی مدت ممکن است و تنها راه رسیدن به آن، موفقیتهای اندک است که وقتی شما یک وعده غذایی سالم می خورید و ورزش می کنید.

برای اطمینان از سلامتی، در طول وعده های غذایی و میان وعده های خود از رژیم غذایی سالم پیروی کنید.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه